Zlato a bitcoin se řítí k novým cenovým rekordům

3 min read

Bitcoin je již několik let populárně označován jako digitální zlato. V poslední době se tato dvě aktiva skutečně vyvíjela v párech směrem nahoru.

Zlato přes noc dosáhlo nového historického maxima. S cenou 2 135 dolarů byl drahý kov dražší než kdykoli předtím. 

Zlato a bitcoin se řítí k novým cenovým rekordům

Růst cen začal již v pátek a v nezmenšené míře pokračoval i o víkendu.

Vyhlídky na nižší klíčové úrokové sazby zvyšují ceny zlata a Bitcoinu

Totéž platí pro bitcoiny. Matka všech kryptoměn včera večer vyrazila na nové maximum. Cena poté přesáhla 41 500 dolarů a stále pokračuje v růstu, přičemž dosáhla nejvyšší hodnoty za zhruba rok a půl.

Zlato a bitcoin se řítí k novým cenovým rekordům

Investoři do zlata jsou zřejmě v dobré náladě, že klíčové úrokové sazby v USA dosáhly svého vrcholu. Koneckonců, investoři zaznamenali četné nárůsty, aby dostali vysokou inflaci pod kontrolu. Zdá se, že opatření přijatá americkým Federálním rezervním systémem mají nyní trvalý účinek. Investoři proto doufají v brzké snížení klíčových úrokových sazeb.

Je známo, že stimulují trhy. Optimisté se dokonce domnívají, že první snížení úrokových sazeb by se mohlo stát realitou již za pár měsíců. To ale platí pouze v případě, že inflace bude nadále klesat.

Zlato se pak stává zajímavým pro investory. Bitcoin také těží z nižších úrokových sazeb. Ty nalévají více peněz na finanční trhy a povzbuzují investory, aby zvyšovali své riziko. Pak se volatilní aktiva jako bitcoin nebo jiné kryptoměny stávají zajímavějšími. 

Přišla posila v pátek?

Spouštěčem optimismu byl zřejmě páteční projev předsedy americké centrální banky Jerome Powella. I když znovu zdůraznil, že Fed je připraven znovu zvýšit klíčové úrokové sazby, zdůraznil také, že již přitáhl otěže.

Údaje o trhu práce budou v USA zveřejněny koncem tohoto týdne. Ty jsou pro Fed zvláště důležité, pokud jde o analýzu situace měnové politiky a ekonomické síly v USA. Pokud budou výsledky pozitivní, mohly by se ceny opět zvýšit.

Roman

Napsat komentář