Univerzita vytvořila zařízení pro líbání v metaverzu

3 min read

Výzkumníci z Carnegie Mellon University vyvinuli hardwarový modul namontovaný na headsetu Meta Quest 2, který uživatelům umožňuje zažít dotek vody, čištění zubů a líbání v metaverzu.

Zařízení pro líbání v metaverzu

Jak výzkumníci odhalili, pracovním principem zařízení je použití tenkého a lehkého ultrazvukového měniče v modulu VR k nasměrování ultrazvukového pulsu na pozici v ústech uživatele a kolem nich bombardováním malých částic ultrazvukových pulsů energie.

Tímto způsobem lze zasáhnout rty, zuby a dokonce i jazyk uživatele, když otevře ústa. Prostřednictvím programování změn v kódu pro manipulaci s hardwarem lze ultrazvukové impulsy naprogramovat do řady specifických vzorů.

Tímto způsobem si můžete vytvořit pocit, že vám předmět klouže kolem rtů, nebo neustálé vibrace virtuálního proudu vody stříkajícího do vašich úst, když se skláníte k pití z virtuálního dávkovače vody.

Kromě toho řešení zahrnuje několik hmatových zážitků interakce mezi rty a jazyky páru během polibku.

Univerzita vyvíjí zařízení pro líbání v metavesmíru

Zařízení vyvinuté výzkumníky z Carnegie Mellon University však není první, které se snaží reprodukovat fyzické vjemy v metaverzu.

Nedávno japonský startup H2L podporovaný společností Sony uvedl, že vyvinul zařízení pro lidi, které mohou používat ve virtuálním prostředí a které by mimo jiné umožňovalo cítit bolest.

Technologie je jakýmsi náramkem se senzory, které detekují prohnutí lidských svalů. Pomocí elektrické stimulace zařízení napodobuje vjemy virtuálního světa a reprodukuje je. Člověk tak může například cítit váhu předmětů, které drží v metaverzu.

„Pocit bolesti nám umožňuje přeměnit metaverzní svět na skutečný svět s většími pocity přítomnosti a ponoření,“ řekla Emi Tamaki, výkonná ředitelka a spoluzakladatelka tokijské společnosti.

Technologie se začala prodávat v Japonsku za 9 980 jenů (77 dolarů)

Univerzita vyvíjí zařízení pro líbání v metavesmíru

Krypto burzy s nejnižšími poplatky

Marketa Tesarkova

Napsat komentář