Podle patternu na grafu se výrazný pohyb Bitcoinu blíží

2 min read

Bitcoin konsoliduje již čtrnáct dnů a jak se rozsah zmenšuje, analytici počítají s výrazným pohybem, ale na jakou stranu?

Výrazný pohyb Bitcoinu se blíží

Díky pohybům vázaným na rozsah za posledních zhruba deset dní se Bitcoin připravuje na další velký průlom nahoru nebo dolů. Paterny na grafech ukazují formaci, která nakonec povede k většímu tahu.

Image
zdroj: Twitter

Tyto trojúhelníky jsou paterny pokračování, které obvykle vedou k prohloubení trendu a v tomto případě je trend od poloviny dubna sestupný. Někteří analytici předpovídají pokles dokonce na úroveň 18 000 USD, což se vzhledem k nedávnému sentimentu na trhu nezdá příliš přitažené za vlasy.

Index strachu a chamtivosti je stále pohřben hluboko v červených číslech a v době psaní tohoto článku je na úrovni „extrémního strachu“ 24.

Podle paternu na grafu se výrazný pohyb Bitcoinu blíží

Věci nemusí být až tak špatné, protože dlouhodobé fundamentální vlastnosti aktiva zůstávají nedotčené a institucionální prostředky jsou v něm dlouhodobě.

Jak těžit Ravencoin

Institucionální efekt?

Analytik a tvůrce modelu „stock-to-flow“ „PlanB“ se podíval na předchozí korekce a poznamenal, že všechny byly ve tvaru písmene V. To by podle něj mohlo svědčit o institucionálním nákupu, který může vytlačit cenu nahoru.

„Prodej velkého množství během nelikvidních hodin na konci každého měsíce … následovaný nepřetržitým nákupem malého množství během likvidních hodin na začátku každého měsíce. Nakupují instituce?“

Image
zdroj: Twitter

Makroekonomická analytička a dlouhodobá investorka do Bitcoinu Madelon Vos uvedla, že obrovský průlom je velmi pravděpodobný.

„V kombinaci s pozitivní divergencí na RSI a symetrickým trojúhelníkem s možným průlomem 10 000 dolarů … velmi pravděpodobný scénář. V příštích několika týdnech bychom mohli skončit kolem 48 nebo 25 000 dolarech.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *