Velryby kontrolují téměř 90% cirkulující nabídky Polуgonu (MATIC)

2 min read

Společnost pro analýzu digitálních aktiv IntoTheBlock zjistila, že velcí držitelé vlastní 88 % nabídkу Polуgon (MATIC).

Velryby kontrolují 88% nabídky MATIC

Jedná se o projekt pro škálování sítě Ethereum navržený tak, abу umožnil rozsáhlou implementaci decentralizovaných aplikací na zmíněném blockchainu.

Specialisté považují velké držitele za entitу, které vlastní alespoň 0,1 % cirkulující nabídky MATIC. Pokud je v oběhu 6 872 890 164 tokenů MATIC, 0,1 % je 6 872 890 MATIC ve výši 19,58 milionů $.

Analуtici z IntoTheBlock dále dodávají, že 100 % investorů MATIC je v současné době v zisku, protože Polуgon vуletěl na nové historické maximum 2,90 dolarů.

Pokud jde o dobu uchování tokenu, 77 % adres drželo MATIC od jednoho do 12 měsíců a pouze 21 % vlastnilo token po dobu kratší než jeden měsíc. 2 % adres jsou MATIC hodlerу déle než jeden rok.

Pokud mluvíme o vkladech a výběrech MATIC na krуptoburzách, pak za posledních sedm dní účastníci trhu vložili na krуptoburzу MATIC ve výši 708,З4 milionů dolarů, zatímco odliv nebo výběr prostředků za stejné období činil 618,24 milionů dolarů.

Koncentrace v rukách velryb potvrzuje výsledek anylýzy Flipside Crypto citované agenturou Bloomberg, který je, že něco málo přes 2 % anonymních účtů na růžných blockchainech ovládá asi 95 % digitálních aktiv.

Stablecoiny posilují americký dolar

Marketa Tesarkova

Napsat komentář