Tethery (USDT) na blockchainu Tron by mohl překonat ty na Ethereu

3 min read

Tetherů (USDT) vydaných na blockchainu Tron by brzy mohly být více než tetherů vydaných na Ethereu.

Ve skutečnosti existují tokeny USDT na několika různých blockchainech. Zpočátku existovaly pouze na bitcoinovém blockchainu díky Omni protokolu, ale poté přistály na Ethereu a později na Tronu, EOS, Liquidu, Algorandu, SLP a Solaně. Celkově je nyní v oběhu téměř 46 miliard USDT, z nichž 50% je na blockchainu Ethereum. Na Omni zbyla jen necelá 3%.

Ethereum však již nějakou dobu trpí problémem, díky kterému je USDT méně použitelný, zejména vzhledem k vysokým transakčním poplatkům a pomalou dobou zpracování transakcí. Aby bylo možné mít záruku, že transakce na Ethereu bude rychle ověřena, vyžaduje to poplatek minimálně 10 dolarů, což je zejména u menších transakcí mnoho.

Transakce na Tronu mají na druhou stranu mnohem nižší náklady na provizi a lepší rychlost zpracování. Od té doby, co Tether vydává USDT na Tronu, jsou často upřednostňovány před těmi na Ethereu.

22 miliard USDT na blockchainu Tron

K dnešnímu dni společnost vydala téměř 22 miliard USDT na blockchainu Tron, což je více než 46% všech vydaných USDT.

Image
zdroj: Twitter

Protože je většina nových tokenů USDT nyní vydávána na blockchainu Tron, nemusí to trvat dlouho a překonají ty vydané na Ethereum.

Image
zdroj: Twitter

Ve skutečnosti, dokonce i když porovnáme počty celkových denních transakcí zaznamenaných na těchto dvou blockchainech, Tron již nějakou dobu překonává Ethereum, pravděpodobně kvůli nižším poplatkům. Navíc se zdá, že z tohoto využití těží také nativní kryptoměna TRX, protože její cena za poslední týden vzrostla více než cena ETH.

TRX však od ledna 2018 ještě nedosáhla svého historického maxima 0,3 USD, zatímco ETH již vrcholy, kterých se ve stejném měsíci dotkl, překonal.

Roman

Napsat komentář