Bitcoin vs Ethereum: ETH vyhrává v letech 2020 i 2021

3 min read

Porovnání nárůstu hodnoty bitcoinu a etherea za posledních několik let naznačuje, že největší nárůst zaznamenal token ETH.

Například v průběhu roku 2020 vzrostla cena ETH ze 130 na 750 USD, což je zisk 477%, zatímco cena BTC vzrostla ze 7 200 USD na 27 500 USD, což představuje nárůst o 282%. Dále v roce 2021 ETH vzrostl na 2400 USD, což je nárůst o 220%, zatímco BTC se zvýšil na 63 000 USD, což je nárůst o 129%.

TradingView Chart Snapshot
zdroj: tradingview ETH/USD

V loňském a letošním roce byl proto cenový výkon etherea lepší než u bitcoinu. Totéž však neplatí pro předchozí roky, zejména rok 2018, kdy ETH ztratil 82% své hodnoty, zatímco BTC se zastavil na -72%. V roce 2019 BTC zaznamenal +111%, zatímco ETH zůstal v podstatě na stejné úrovni.

TradingView Chart Snapshot
zdroj: tradingview BTC/USD

Jinými slovy, po dvou letech, kdy cena bitcoinu překonala cenu etherea, se v posledních dvou letech stal opak. Při srovnání například současných cen s cenami na konci roku 2017 dosahuje BTC skóre + 350%, zatímco ETH + 211%, tj. Z dlouhodobého hlediska si bitcoiny vedou lépe, zatímco krátkodobě je na tom lépe ethereum.

Jak vytvořit NFT a prodávat jej – Rarible návod

Velryby mají zájmem o bitcoin a ethereum

Současná rekordní cenová úroveň BTC a ETH navíc podle analytické firmy Santiment znamená více příležitostí pro velryby provádět velké pohyby a to natolik, že v poslední době byly zaznamenány velmi vysoké vrcholy transakcí BTC přes 100 000 dolarů, zatímco u ETH to bylo o něco méně, ale stále rostou.

Image
zdroj: Twitter

I když je cenový výkon obou kryptoměn srovnatelný, jejich použití není, protože BTC a ETH se používají pro různé účely. Z tohoto pohledu mají jedinou společnou věc – zájem spekulantů, který je však zaměřen výhradně na dynamiku cen, a ne na skutečné použití tokenů.

Ve světle toho je také možné, že s výjimkou spekulantů mají bitcoinoví investoři nejen jiné cíle a zájmy než ti, kteří investují do etherea, ale možná jsou to také různí lidé nebo společnosti, které na trzích působí různými způsoby.

Roman

Napsat komentář