Jaké to je mít těžbu Bitcoinu jako práci na plný úvazek

4 min read

Nicku Searsovi je teprve 19 let, ale za pouhé dva roky si dokázal vybudovat kariéru jako těžař Bitcoinu (BTC) na plný úvazek. Vydělává 54 000 dolarů ročně a žije v místnosti umístěné uvnitř farmy na těžbu kryptoměn.

Jaké to je mít těžbu Bitcoinu jako práci na plný úvazek

Těžba BTC jako práce na plný úvazek

Sears, kterému bylo 17 let, když spolupracoval na stavbě farmy, řekl CNBC, že žije ve zvukově utěsné místnosti uvnitř farmy v Dallesportu ve Washingtonu a je zodpovědný za zajištění hladkého provozu 4500 strojů Bitmain a Whatsminer.

„Neslyším stroje, když zavřu dveře, ale jsou rozhodně hlučné, když mám dveře otevřené,“ řekl a dodal, že 80 decibelů hluku generovaného každým ze zařízení ho neodradilo od pobytu na farmě, protože dával přednost pobytu v blízkosti akce a vyhýbal se každodennímu dojíždění.

„Vůbec nepřemýšlím o tom, že bych šel na vysokou školu,“ řekl Sears, který přiznává, že během posledních dvou let strávil prakticky každý den získáváním znalostí o tom, jak funguje těžební zařízení a jak to opravit. Vedoucí technik dodal, že má certifikaci na opravy údržby, takže to, co v poslední době dělá, je zdokonalování jeho dovedností v této kategorii.

Thomas Heller, obchodní ředitel společnosti Compass Mining, která spolupracuje se Searsovým zaměstnavatelem SCATE Ventures, uvedl, že zvládnutí hluku a tepla je klíčové pro zahájení úspěšné kariéry v těžbě kryptoměn.

„Děje se okolo toho tolik věcí. Je docela cool poprvé vejít do datového centra, které těží BTC, protože můžete skutečně propojit nehmotné aspekty Bitcoinu jako měny s fyzickou povahou těchto strojů, které spotřebovávají energii a provádějí tyto výpočty,“ řekl Heller CNBC .

SCATE Ventures uvádí, že těžební farma společnosti je na ploše 4645 metrů čtverečních a má výkon 10 MW.

Zaměstnanci farmy se „naučili, jak spravovat a optimalizovat jedinečné potřeby v oblasti elektřiny a chlazení 7 500 Antminerů S9 v široké škále teplotních scénářů. Od doby, kdy jsme se zaměřili na ponorné chlazení, jsme testovali a pokračujeme v testování hardwaru nové generace (S19, M30, & M31 atd.),“ uvedla firma.

Pro Searse začíná běžný den v 7 hodin ráno a pracuje od 8 do 16 hodin. Poté zůstává na místě v případě nouze, ale opravy na nočních směnách řeší jiný technik. Každý den přináší jiné problémy, říká.

„To je na této práci skvělé – nemám stanovenou rutinu, kterou dělám každý den,“ řekl.

„Každý den najdete stroje, které přestaly hashovat, pak je vyjmete ze stojanu a řešíte problémy,“ vysvětlil s tím, že někdy je vyžadován pouze restart, ale jindy problém může souviset se samotnými hashboardy nebo dokonce se sezónními změnami počasí, které by mohly způsobit přehřátí a výpadky proudu.

Kromě svého ročního platu 54 000 USD má Sears také prospěch z úplného zdravotního pojištění a čtvrtletního bonusu přibližně 0,02 BTC (797 USD), protože jeho společnost provozuje některé stroje výhradně pro své zaměstnance.

„Se všemi těžaři v Číně, kteří byli offline, se obtížnost změnila, takže odměny jsou vyšší,“ řekl Sears. „Naposledy jsme dostali o něco více, což je pro mě skvělé.“

Scott Bennett, generální ředitel společnosti SCATE Ventures, je těžař samouk, který zahájil provoz v garáži svých rodičů v roce 2017 a využívá lokaci zařízení u řeky Columbia a přehrady Dalles k získávání obnovitelné energie pro farmu.

Objem obchodování ETH vzrostl v první polovině roku 2021 více u Bitcoinu

Marketa Tesarkova

Napsat komentář