Sushiswap návod: Vydělávejte, obchodujte a mnohem více na této populární DEX

7 min read

Sushiswap je DEX nové generace. Decentralizované burzy (neboli DEX) prošly dlouhou cestou, než aby byly jen dalším způsobem obchodování nebo výměny aktiv. Přišla nová generace DEX a mění způsob, jakým si obchodníci i střadatelé vyměňují a ukládají své tokeny Ethereum ERC-20.

Kromě obchodování s nízkými náklady, má Sushiswap několik pokročilých funkcí včetně likvidního farmingu, které vám umožní získat výnos výměnou za převzetí určitého rizika. Připojte se a projděme si Sushiswap – co to je, jak to funguje a co byste si měli být vědomi před registrací.

Začínáme s Sushiswap

Používání Sushiswap bude známé každému, kdo používá Uniswap. Pokud jste v obou službách nováčkem, je tu trochu učení. Ať už obchodujete nebo se chcete podílet na likvidním farmingu, budete muset připojit ETH peněženku. V současné době platforma podporuje peněženky kompatibilní s Metamask a WalletConnection. Jakmile je vaše peněženka připojena, budete moci provádět obchody autorizací jednotlivých transakcí, které se objeví v peněžence.

Sushiswap má několik oficiálních webových adres. Vždy buďte opatrní a ujistěte se, že navštěvujete správné stránky, nikoli podvodníky. V současné době lze jejich primární web najít na www.sushiswap.fi.

Sushiswap návod: Vydělávejte, obchodujte a mnohem více na této populární DEX
zdroj: cryptheory


Jakmile přejdete do platformy, lze obchody provádět pomocí možnosti nabídky Quick Swap v levé horní části stránky. Dále vyberte aktiva, s nimiž chcete obchodovat. Obvykle to je ETH za token, tokeny za tokeny nebo tokeny za ETH. Vzhledem k tomu, že Sushiswap je DEX, je počet aktiv, která podporuje, enormní.

Pokud se chcete podílet na farmingu likvidity, budete muset vložit obě mince z dvojice aktiv, jako jsou USDT a ETH. Každý fond likvidity je tvořen jiným párem aktiv. Další pokyny k tomuto procesu najdete na oficiální stránce Sushiswap. Určitě to není pro začátečníky s kryptoměnou a online krypto aplikacemi.

Výdělky z likvidity farmingu / yield farmingu

Decentralizované burzy mohou někdy trpět nedostatkem likvidity. Zjednodušeně řečeno, likvidita znamená snadnost, s jakou lze něco koupit a prodat. Fiat měny, jako jsou dolary, jsou extrémně likvidní, proto je lze během několika sekund obchodovat se zbožím, službami, investicemi atd.

Kryptoměny – zejména menší a novější – mohou mít také problémy s likviditou. Pokud chcete prodat token na burze, může být těžké najít kupce nebo naopak. Sushiswap má inovativní řešení.

Platforma vybízí jednotlivce, aby jednali jako poskytovatelé likvidity, a to vkladem aktiv do inteligentní smlouvy zvané likviditní pool. Tyto seskupení likvidity slouží obchodníkům na obou stranách tím, že působí jako prostředník. Aby odměnili uživatele, kteří pomáhají financovat pool likvidity, dostávají podíl na obchodních poplatcích získaných platformou.

Je to trochu jako staking, ale místo vydělávání blokových odměn získávají uživatelé poplatky za obchodování, které závisí na tom, kolik obchodů probíhá. Získávání poplatků za obchodování tímto způsobem se často nazývá likvidní farming nebo yield farming.

Tato služba také nabízí rotující „menu of the week“, kde Sushiswap „představí nové vzrušující projekty nebo projekty, které v poslední době získají na síle a které si přejí zvýšit likviditu naší burzy.“ Jinými slovy, platforma nabízí speciální sazby pobídek k účasti na nových nabídkách tokenů, takže bude k dispozici více likvidity.

Během našeho průzkumu jsme zjistili, že sazby nabízené společností Sushiswap se pohybovaly od 0% do 0,99% úroku za den, nebo přes 360% ročně. Ano, nejde o překlep. Více o tom za okamžik.

Je Sushiswap bezpečný?

Sushiswap je rozhodně populární. Ale populární nemusí nutně znamenat bezpečný. Bitconnect byl populární a investoři ztratili velké bohatství, když se zhroutil. I když nikdo nemůže s jistotou říci, zda je platforma absolutně bezpečná, určitě můžeme prozkoumat některé podrobnosti.

Nejprve se musíme podívat na to, kdo vlastní Sushiswap. Na rozdíl od některých dalších služeb DeFi, které vlastní korporace registrované u různých vlád, je vlastnictví Sushiswap záhadou. V současné době je známo pouze to, že je vlastněn dvěma anymními jednotlivci, kteří používají jména Chef Nomi a 0xMaki. Platforma není formálně pojištěna v případě ztrát, hackerství nebo problémů s inteligentními smlouvami.

Dalším bodem, který je třeba vzít v úvahu pro zájemce o likvidní farming, jsou nabízené sazby. Sushiswap až necelé 1% denně nebo 361% ročně. Lze s jistotou říci, že tyto druhy sazeb nejsou dlouhodobě udržitelné. Nejlepší spolehlivé investice na světě zřídka přinášejí více než 5% ročně. Některé z větších platforem DeFi, které nabízejí větší úrok, nabízí pouze přibližně 8% pro srovnání.

Sushiswap návod: Vydělávejte, obchodujte a mnohem více na této populární DEX
dostupné farmy

Při pohledu na nepropagační sazbu jsme našli skupinu pro AAVE a ETH nabízející 0,15% denně nebo 53,15% ročně. Při těchto sazbách by náš vklad v hodnotě 1 000 USD měl na konci roku hodnotu něco více než 1 700 USD. Opět je tato míra návratnosti prakticky neslýchaná. a zamýšlíme, jak legitimní to ve skutečnosti je. Nejpravděpodobnější je, že se jedná o dočasné sazby.

Sushiswap je stále poměrně nová platforma. Její nativní token, SUSHI se na trhy dostal až v září 2020. V té době se ceny zvýšily z 2,45 USD na zhruba 7 USD. Z našeho výzkumu jsme nenašli mnoho stížností na web. Může však být příliš brzy na to, abychom zjistili, jak spolehlivá je služba z dlouhodobého hlediska.

Závěr

Pro jednotlivce, kteří hledají rychlý a poměrně snadno použitelný DEX k obchodování s aktivy Ethereum, vypadá Sushiswap jako slušná volba. Je založen na osvědčené technologii Uniswap a je jistě velmi populární. Nejen to, ale zdá se, že některá novější aktiva obchodují pouze na Sushiswapu. Nabídka seskupení likvidity by mohla usnadnit prostředků pro někté z těchto novějších, menších aktiv, která postrádají pravidelné kupce a prodejce na jiných burzách.

Pro ty, kteří chtějí získat výnos z likvidního farmingu, naopak doporučujeme určitou opatrnost. Nevíme, kdo vlastní nebo provozuje Sushiswap. Z našeho výzkumu vyplývá, že platforma ještě nemá auditované inteligentní smlouvy. A sazby slibované poskytovatelům likvidity se zdají přinejlepším nepřiměřené, ne-li zcela nereálné.

Závěrem pro nás je, že pokud jde o likvidní farming, jděte do toho jen pokud máte nějaký rezervní majetek, který jste ochotni riskovat v naději, že získáte obrovskou odměnu, ujistěte se, že rozumíte rizikům. Nedávejte prostředky, které nejste ochotni ztratit v případě, že se stane něco nepředvídaného.

Roman

Napsat komentář