Spotové bitcoinové ETF společnosti BlackRock přitahují na trh miliardy kapitálu!

3 min read

Od svého spuštění v lednu se iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti BlackRock stal dominantní silou na poli ETF s rekordním přílivem 788,3 milionu dolarů za jediný den. Toto potvrzuje vedoucí postavení BlackRocku v oblasti finančních produktů souvisejících s kryptoměnami a představuje významnou důvěru v stabilitu a růst Bitcoinu.

iShares Bitcoin Trust jako lídr trhu: Po rozšíření ETF do trhu s Ethereem

Kromě své angažovanosti v Bitcoinu, BlackRock rovněž navrhl spuštění spotového ETF na Ethereum, který v současné době čeká na schválení od SEC. Pokud by byl schválen, ještě více by to upevnilo pozici BlackRocku jako dominantního hráče na poli kryptoměnových ETF a mohlo by otevřít nové příležitosti pro investory zajímající se o výkonnost Etherea.

Plány BlackRocku na zapojení největšího správce aktiv na světě k ETF na kryptoměny by měly ideálně sloužit jako významný signál pro ostatní velké institucionální investory. V důsledku toho by více tradičních společností a jejich zákazníků, tj. obrovský počet investorů, mohlo začít vážně uvažovat o podobných krocích.

Tento vývoj je stejně důležitý pro soukromé investory a jejich investice do kryptoměn. Zejména s ohledem na výhled na další cenové prognózy na trhu. Navíc tato dynamika znamená, že dostupnost a likvidita kryptoměn jsou díky těmto fondům také zlepšeny. To může přispět k větší stabilitě na trhu s kryptoměnami.

Je to způsobeno základními principy investičních přístupů institucionálních investorů. Ti se ve svých rozhodnutích o kapitálu řídí spíše faktickými fundamenty než emocionálními výkyvy. Tento krok BlackRocku je opět jasným ukazatelem pokračujícího rychlého začleňování kryptoměn do širšího finančního trhu.

Spotové bitcoinové ETF společnosti BlackRock přitahují na trh miliardy kapitálu!

Nejlepší bitcoinové mixéry 2024

Marketa Tesarkova

Napsat komentář