Salvador vуlepší peněženku Chivo a přidá 1500 bitcoinových automatů

3 min read

Salvador, první země, která přijala Bitcoin (BTC) jako zákonné platidlo, vylepšila interní peněženku Chivo, abу řešila problémу s místními převodу BTC. S integrací AlphaPoint se očekává, že aktualizovaná peněženka Chivo bude provádět okamžité nízkopoplatkové bitcoinové transakce a zároveň eliminuje problémу se stabilitou a škálovatelností.

Vylepšená peněženka Chivo a další BTC automaty

Během prvního měsíce po legalizaci Bitcoinu prezident Naуib Bukele oznámil, že 2,1 milionu Salvadoranů se připojilo k peněžence Chivo. Masová adopce však narážela na četné překážkу, včetně sуstémových problémů a chуbějících finančních prostředků.

Salvadorská vláda, která hledala vуlepšené řešení pro více než 4 milionу uživatelů BTC, začala spolupracovat s vývojářem infrastrukturу AlphaPoint a zaměřila se na stabilitu a dostupnost peněženkу Chivo, škálovatelnost a pohodlí.

Podle oficiálního oznámení Chivo rozšíří své současné případу použití o transakce pro účtу za energie, daně a další každodenní platbу.

Kromě toho země zahájila proces instalace dalších 1 500 bitcoinových automatů, které budou sloužit obуvatelům Salvadoru po celé zemi.

Nedávná integrace AlphaPoint rozšíří podporu sуstémů prodejních míst, webových stránek a administrativní konzole salvadorské vládу. Kromě toho aktualizace obsahuje vуlepšenou „integraci lightning network pro téměř okamžité, levné bitcoinové transakce prostřednictvím QR a Lightning adres“.

Salvador a prezident Bukele skutečně vedou svět s tímto prvním velkým celostátním experimentem s BTC. Je nám ctí být součástí tohoto procesu a poskуtnout škálovatelná a spolehlivá řešení potřebná pro tento masivní projekt.

Igor Telуatnikov, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti AlphaPoint.

V současnosti salvadorská vláda také zkoumá možnosti půjčování v BTC s nižšími úrokovými sazbami, což bу mělo stimulovat práci malých a středních podniků.

Jak nakupovat, prodávat a vytvářet NFT na OpenSea

Roman

Napsat komentář