Ruští energetici předložili návrhy na boj proti nelegální těžbě

3 min read

Asociace garantovaných dodavatelů a maloobchodních energetických společností připravila návrhy, jak bojovat proti spotřebě elektřiny těžaři v tarifech pro obyvatelstvo. Valeriji Selezněvovi, prvnímu místopředsedovi energetického výboru Státní dumy, byl zaslán dopis s doporučeními. 

Návrhy na boj proti nelegální těžbě

Asociace označila za hlavní problém spojený s těžbou kryptoměn spotřebu elektřiny za zvýhodněné sazby pro obyvatelstvo.

Dokument zdůrazňuje obtížnost vyhodnocování škod z takových činností v Rusku, protože elektřina spotřebovaná těžaři není zohledněna v celkové spotřebě energie obyvatel regionů.

„Komerční využití elektřiny občany, včetně těžby, lze posuzovat na základě objemů spotřeby mnohem vyšších, než je průměrná úroveň (například přes 1 500 kWh měsíčně při absenci elektrického vytápění) na domácnost.“

Sdružení v tomto směru navrhlo předepsat v pravidlech technického připojení povinnost označení účelu užití elektřiny. V případě „odchylky od stanoveného cíle“ navrhují energetici takové spotřebiče vypnout.

Kromě toho chtějí od sítí poskytovat informace o IP adresách těžařů a předepsat odpovědnost za porušení pravidel. Zejména jde o „opakovaném nezajištění přístupu k elektroinstalaci za účelem její revize a použití elektřiny pro jiné než bytové účely“.

Asociace očekává, že návrhy budou zahrnuty do návrhu po jednání odborné rady Výboru pro energetiku věnované projednání zprávy Centrální banky Ruské federace.

Připomeňme, že centrální banka navrhla zakázat těžbu na území Ruské federace. Jako jeden z argumentů pro takové rozhodnutí regulátor označil vysokou zátěž elektrické sítě. Proti takové iniciativě centrální banky se ale postavilo ministerstvo financí.

Jak nakupovat, prodávat a vytvářet NFT na OpenSea

Roman

Napsat komentář