Krypto burza Poloniex dostala od SEC pokutu 10 milionů dolarů

2 min read

Komise pro cenné papíry (SEC) uložila pokutu kryptoburze Poloniex ve výši 10 milionů dolarů za provozování „neregistrované online burzy digitálních aktiv“. Poloniex souhlasila se zaplacením pokuty, aniž by přiznala nebo odmítl podání SEC.

Poloniex dostala pokutu 10 milionů dolarů

Burza Poloniex, která byla založena v roce 2014, koupila společnost Circle v roce 2018 za 400 milionů dolarů. Na konci roku 2019 se od společnosti odloučila a vytvořila novou firmu s názvem Polo Digital Assets. Podle zdrojů The Block vedl konsorcium, které ji získalo, zakladatel Tronu Justin Sun.

Akce SEC se zaměřuje na časový rámec červenec 2017 až listopad 2019, tedy až do okamžiku prodeje. SEC tvrdí, že burza prodala digitální aktiva, která byla cennými papíry – ačkoli burza k tomu nebyla zaregistrována.

„Poloniex zvolila vyšší zisky než dodržování federálních zákonů o cenných papírech,“ řekla Kristina Littman, vedoucí kybernetické jednotky SEC Enforcement Division. „Poloniex se pokusila obejít regulační režim SEC, který platí pro jakýkoli trh sdružující kupující a prodávající cenných papírů bez ohledu na použitou technologii.“

V červnu se objevily zprávy o tom, že společnost Circle přišla o 156 milionů dolarů již při počáteční akvizici společnosti Poloniex kvůli zákonnému urovnání případu, které zahrnovalo sankce ze strany SEC a Úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv.

V červenci Circle uvedla, že v očekávání stížnosti SEC vyčlenila více než 10 milionů dolarů. V březnu nabídla na vyrorovnání 10,4 milionu dolarů.

Roman

Napsat komentář