Izraelská tajná služba Mossad hledá experty na kryptoměny

3 min read

Objevily se zprávy, že izraelská národní zpravodajská agentura Mossad hledá odborníky na kryptoměny a finanční technologie. Důvodem je údajně to, že může využívat kryptoměny k anonymním platbám agentům nebo nákupu vybavení.

Izraelská tajná služba Mossad hledá experty na kryptoměny
zdroj: shutterstock

Zprávu odhalil přední izraelský sdělovací prostředek Ynet 8. srpna. Podle překladu je to vůbec poprvé, kdy instituce otevřeně hledá osobu, která se specializuje na kryptoměny.

Bude Mossad používat BTC?

Mossad se specializuje za shromažďování zpravodajských informací, tajné operace a boj proti terorismu v Izraeli, takže využití kryptoměn má své opodstatnění.

Podle popisu práce hledá organizace technologického lídra v oblasti fintech a digitálních měn. Pozice zahrnuje vedoucí, iniciační, plánovací a doprovodné činnosti vývoje systémů a jsou vyžadovány 3 roky zkušeností ve světě fintech.

Mezi další pozice, které agentura hledá, patří obchodní poradce pro to, co je definováno jako „náročná a dynamická role“. Nebyly to jediné pozice zveřejněné podle Ynet. Mossad také chce někoho, kdo dokáže vyvinout jedinečné mechanické prostředky pro práci, která zahrnuje „plánování, vývoj, výrobu, implementaci, psaní produktových portfolií, školení, správu metodiky produktů a provádění mechanické integrace pro složité sestavy“.

Všechno to zní jako z Jamese Bonda, protože také chtějí kybernetického odborníka, který je znalcem v oblasti kamerových systémů.

Využívání kryptoměn k anonymním platbám je přesně to, co se většina zemí, převážně USA, snaží potlačit.

Bitcoin, který se tento víkend znovu dostal ke 45 000 dolarům, by pro to nebyl nejlepší volbou, pokud nebudou použity také služby k mixování. Monero (XMR) by bylo vhodnější, protože má tyto funkce zabudované v blockchainu. Zpravodajská agentura přirozeně nic z toho nespecifikovala.

Hamas byl již terčem zásahu

10. července izraelský Národní úřad pro financování boje proti terorismu nařídil konfiskaci 84 krypto adres s vazbami na teroristickou organizací Hamas.

Analýza odhalila, že islámská teroristická skupina používala mnoho kryptoměn včetně Tetheru, Bitcoinu, Etherea, Dogecoinu a dalších, přičemž peněženky obsahovaly kryptoměny v hodnotě více než 7,7 milionu USD.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář