Obavy z medvědího trhu vyvolaly institucionální odlivy a kapitulaci velryb

3 min read

Vzhledem k tomu, že se Bitcoin dosud nezotavil ze svého 50% poklesu z dubnového historického maxima, narůstají obavy z medvědího trhu pro BTC a krypto trh.

Obavy z medvědího trhu s dalšími signály narůstají

Ve své týdenní zprávě, zveřejněné v pondělí, odhalila společnost CoinShares odliv z institucionálních kryptoměnových investičních fondů 79 milionů dolarů. To představuje třetí po sobě jdoucí sedmidenní období, kdy došlo k negativnímu zůstatku na toku institucionálních krypto fondů sledovaných společností od medvědího trhu v roce 2018.

Obavy z medvědího trhu vyvolaly institucionální odlivy a kapitulaci velryb
zdroj: coinshares

Pondělní zpráva přináší alespoň v krátkodobém horizontu další signál medvědího sentimentu v sektoru kryptoměn. Na začátku února 2018 zaznamenala společnost CoinShares sedm po sobě jdoucích týdnů odlivu z institucionálních krypto fondů.

Bitcoin představoval většinu odlivů zaznamenaných minulý týden s 89 miliony dolary, přičemž celkový odliv BTC nyní od začátku roku přesáhl 487 milionů dolarů. Podle společnosti CoinShares činí toto číslo přibližně 1,6% celkových spravovaných aktiv fondů zmíněných v analýze.

Ethereum (ETH) na druhé straně zaznamenalo pouze minimální odliv, který činil celkem 1,9 milionu dolarů, čímž se odliv ETH v roce 2021 zvýšil na přibližně 14,6 milionu dolarů nebo 0,14% z celkového AUM těchto fondů. Přestože došlo k pouze malému odchozímu pohybu, týdenní objem obchodování ETH institucionálními investory se snížil asi o 80%.

Obavy z medvědího trhu vyvolaly institucionální odlivy a kapitulaci velryb
zdroj: coinshares

Kromě zprávy CoinShares poukazují on-chain data analytické firmy CryptoQuant na počátek medvědího trhu. V pondělí generální ředitel CryptoQuant Ki Young Ju zdůraznil index kapitulace velryb, který vykazuje významné odlivy z peněženek s velkými podíly na bitcoinové burzy.

„Nerad to říkám, ale zdá se, že se medvědí trh BTC potvrdil. Příliš mnoho velryb posílá na burzy BTC.“

Image
zdroj: Twitter

Dominance na vzestupu, ale BTC potřebuje více

Zatímco Bitcoin klesl o více než 50% od doby, kdy v dubnu dosáhl nového historického maxima nad 64 000 dolary, jeho pokles cen nebyl tak masivní jako u některých jiných velkých altcoinů. Počátkem května dominance BTC klesla na dvouleté minimum pod 40% a poté započala trend mírného růstu a v době psaní tohoto článku je nyní na 45%.

Mírné zvýšení dominance však nestačí k nastartování dalšího trendu na trhu kryptoměn, potřebuje dosáhnout vyšších maxim, pokud jde o krátkodobé cenové akce.

Těžba Dogecoinu se softwarem Unmineable krok za krokem

Roman

Napsat komentář