Nejlepší BTC peněženky 2021

11 min read

Podíváme se na nejoblíbenější a nejlepší BTC peněženky a pokusme se zjistit klíčové funkce mezi softwarovou a hardwarovou peněženkou, na které byste se měli zaměřit při výběru místa, kde si ponecháte kryptoměnu.

S tím, jak je Bitcoin (BTC) stále populárnější, potřebujeme lepší a bezpečnější krypto peněženku. Jelikož řešení peněženek nám dávají svobodu nakupovat kryptoměny platebními kartami, hotovostí a digitálními aktivy, záleží jen na nás vybrat, kam uložit naše krypto aktiva.

Jaké jsou nejbezpečnější a nejlepší BTC peněženky?

Jaká je nejlepší BTC peněženka se může u jednotlivých jedinců lišit. Předpokládejme, že jste dlouhodobý investor, který nemá zájem obchodovat se svými kryptoměnami. V takovém případě je nejlepší volbou cold walletka, protože ji lze zcela odpojit od internetu a vytvořit tak nenarušitelnou bezpečnostní funkci.

Pro většinu z nás je však hardwarová peněženka nebo cold peněženka příliš složitá na používání a potřeba fyzické peněženky klesá, protože burzovní a softwarové peněženky jsou čím dál bezpečnější. Chcete-li zvolit dobrou softwarovou peněženku nebo aplikaci BTC obecně, mějte na paměti, kde si ji stáhnete a kdo ji vyvinul. Mělo by to být vždy důvěryhodný zdroj s dobrou pověstí.

Druhy krypto peněženek

 • Desktopová peněženka je peněženka, kterou si budete muset stáhnout do počítače nebo notebooku. Váš počítač omezí přístup peněženky pouze na vás a zajistí ji.
 • Online peněženka je cloudový systém, který lze otevřít prostřednictvím jakéhokoli zařízení připojeného k internetu, což z něj činí nejpohodlnější volbu pro online uživatele – nazývanou také webová peněženka.
 • Mobilní peněženka je aplikace, kterou si můžete stáhnout do svého smartphonu a použít ji jako svou malou kapesní peněženku na kryptoměny.
 • Hardwarová peněženka je pro uživatele, kteří chtějí provádět transakce online a zároveň si ponechat svůj soukromý klíč offline. Hardwarová BTC peněženka nabízí nejlepší zabezpečení, pokud nedojde ke ztrátě samotného zařízení.
 • Papírová peněženka. Jedná se o možnost offline ukládání, která zcela závisí na papíru, který obsahuje QR kód adresy vaší peněženky. Jen se ujistěte, že neztratíte svůj soukromý klíč.

Doporučené nejlepší BTC peněženky

 • Ledger Nano X a Trezor. Tyto hardwarové peněženky mají vysokou úroveň zabezpečení, protože držíte soukromý klíč, má ověření 2FA a žádné poplatky. Peněženka Ledger i peněženka Trezor podporují několik peněženek současně, což znamená, že si můžete nechat napříklat BTC peněženku a ETH peněženku na stejné hardwarové peněžence. Výběr toho, která hardwarová krypto peněženka je pro vás nejlepší, většinou závisí na konkrétních funkcích, které si přejete, protože obě společnosti byly v minulých letech lídrem v oblasti vývoje hardwarové peněženky BTC.
 • Coinbase a Binance peněženka, pokud chcete používat svou peněženku online. Tyto peněženky jsou populární mezi uživateli kryptoměn. Mají nízké poplatky a rychlé transakční sazby i vysokou úroveň zabezpečení. Pamatujte, že třetí strana má nad nimi plnou kontrolu. Proto byste neměli zacházet se správcovskou blockchain peněženkou jako se svým spořicím účtem.
 • Pokud jste uživatel mobilního zařízení, doporuřujeme Trust Wallet a peněžence MyCelium. Tyto peněženky mají skvělé rozhraní, pohodlné funkce a vysokou úroveň zabezpečení. Umožňuje kontrolu jakékoli BTC transakce na cestách.
 • Exodus a Atomic jsou peněženky, které byste chtěli vyzkoušet, pokud používáte Microsoft, Mac nebo Linux. Tyto peněženky jsou nejlepší z nejlepších na trhu. Mají vysokou úroveň zabezpečení, protože soukromé klíče máte ve svém vlastnictví

Trezor, luxusní hardwarová peněženka: CORAZON Aluminium

Nejlepší desktopové peněženky

Můžeme uvést desítky peněženek pro ukládání BTC, ale vybrali jsme si Exodus a Atomic.

Atomic Wallet

Klady: Držíte soukromý klíč, podporuje BTC a altcoiny, komplexní rozhraní, vestavěná směnárna.

Peněženka Atomic je pravděpodobně nejlépe hodnocená možnost pro počítače, která kromě BTC podporuje více než 300 mincí. Navzdory několika stížnostem na vysoké poplatky se zdá, že uživatelům používání peněženky Atomic vyhovuje.

 • Uživatelé si mohou v rámci platformy vyměňovat BTC, LTC a další altcoiny bez prostředníků.
 • Peněženka také podporuje mobilní aplikaci pro uživatele Android a iOS.
 • Peněženka podporuje Windows, macOS, Ubuntu, Debian a Fedora.
 • Platební kartou si můžete koupit několik populárních kryptoměn.

Jak získat peněženku Atomic?

Přejděte na web Atomic Wallet a stáhněte si soubor pro aktuální operační systém (např. Windows). Nainstalujte si aplikaci do počítače a klikněte na tlačítko „Create New Wallet“.

Zálohujte BTC peněženku s náhodně vygenerovaným klíčem a klikněte na tlačítko „Open Wallet“. Nezapomeňte, že váš soukromý klíč je uložen ve vašem počítači, takže peníze ovládáte pouze vy.

Exodus

Klady: Soukromý klíč je v držení uživatele, vysoká bezpečnost

Exodus je digitální peněženka používaná pouze pro počítače a první peněženka pro stolní počítače, která podporuje více kryptoměn současně. Jejich BTC peněženka patří mezi nejoblíbenější možnosti pro začátečníky i zkušené obchodníky.

 • Tato peněženka nepotřebuje ověření identity, což může být pro někoho dobrá zpráva, pro druhé špatná. Musíte však zálohovat svůj seed.
 • Uživatelé milují peněženku Exodus pro své rozhraní a pohodlné používání. Graf zobrazuje portfolio s maximálními detaily a skvělými vizuálními efekty.
 • Peněženka podporuje macOS, Windows a Linux.

Jak získat peněženku Exodus?

Jednoduše přejděte na Exodus.io a stáhněte si správnou verzi peněženky pro váš operační systém. Nainstalujte jej a zálohujte seed frázi. Seed můžete zálohovat, pouze pokud máte na svém zůstatku peníze.

Nejlepší online peněženky

Online peněženky jsou flexibilní, pohodlné a lze je použít na jakémkoli zařízení a na jakémkoli místě, pokud máte připojení k internetu. Nejlepší možnosti pro online peněženky jsou zatím Coinbase a Binance.

Peněženka Coinbase

Klady: Nízké poplatky, vysoká bezpečnost, mnoho platebních metod

Coinbase je jednou z předních společností v tomto sektoru, které nabízejí obchodování s kryptoměnami. Jejich BTC peněženka může být považována za jedno z nejbezpečnějších míst k uložení vašich coinů. Její online peněženka je pojištěna proti krádeži.

Aby usnadnili sledování vašich kryptoměn na cestách, nabízejí také mobilní aplikaci pro uživatele iOS a Android. Stejně jako u všech peněženek na burze nemáte soukromý klíč pod kontrolou.

 • Coinbase má propracovanou burzovní platformu pro nejoblíbenější kryptoměny.
 • Coinbase podporuje způsoby platby bankovním účtem, platební kartou a nově PayPalem.

Jak získat peněženku Coinbase?

Přejděte na www.Coinbase.com a zaregistrujte se a vytvořte nový účet. Vše, co musíte udělat, je zadat svou e-mailovou adresu, přijít se zabezpečeným heslem a postupovat podle pokynů na webu.

Po ověření e-mailu budete muset ověřit svoji totožnost pomocí fotografií svého občanského průkazu (pas nebo řidičský průkaz) a dokladu potvrzujícího vaši adresu. Nyní budete moci používat adresu BTC peněženky a QR kód pro příjem Bitcoinu.

Peněženka Binance

Klady: Nízké poplatky, nízký minimální vklad, více peněženek, používání fiat měny

Binance možná znáte. Binance však není jen burzovní platforma; je to vysoce bezpečné místo, kde si můžete ponechat také svá kryptoaktiva. Mějte však na paměti, že při používání jejich krypto peněženky nedržíte žádný soukromý klíč.

 • Binance vám umožňuje ukládat zakoupené a obchodované kryptoměny v jeho nativní peněžence.
 • Binance má nízké poplatky a vysokou úroveň zabezpečení.
 • Kromě BTC podporuje širokou škálu altcoinů.
 • Je velmi efektivní, pokud hledáte rychlé transakce.
 • Podporuje platby kartou.

Jak získat peněženku Binance?

Vše, co musíte udělat, je získat účet na Binance a postupovat podle pokynů uvedených na webových stránkách. Mobilní aplikace je navíc k dispozici pro uživatele Android i iOS. Vyplňte svou e-mailovou adresu a dohodněte se na jejich podmínkách a službách, a to je první krok k získání účtu Binance. Na cestě k dokončení registrace budete muset nastavit 2FA a dokončit ověření identity.

Nejlepší mobilní peněženky

Pokud dáváte přednost mobilnější a flexibilnější metodě ukládání a používání vašich BTC, doporučujeme používat nejlépe hodnocené mobilní aplikace pro iOS i Android, MyCelium a Trust.

Pěněženka Trust

Klady: pohodlné rozhraní, podporuje iOS a Android, podporuje altcoiny

Trust peněženka je přední mobilní peněženka na krypto trhu.

 • Trust peněženka podporuje BTC a 13 altcoinů
 • Transakce jsou rychlé a mají nízkou cenu
 • Trust peněženka je k dispozici v App Store a Google Play

Jak získat Trust Wallet?

Stáhněte si Trust Wallet do svého vybraného zařízení a nainstalujte aplikaci. Postupujte podle pokynů na obrazovce a nezapomeňte zálohovat seed. Po dokončení nastavení se setkáte s pohodlným a snadno použitelným rozhraním.

Peněženka MyCelium

Klady: Vysoké zabezpečení, možnosti hot a cold úložiště, dostupné pro iOS a Android

Mnoho kryptoměnových nadšenců doporučuje používat MyCelium. Je to vynikající peněženka pro nováčky a zkušené uživatele kryptoměny. Rozhraní je pohodlné, proces registrace netrvá příliš dlouho a konečné výsledky stojí za ten čas. Navíc máte kontrolu nad svým soukromým klíčem.

Jak získat peněženku MyCelium?

Stáhněte si MyCelium na své zařízení iOS nebo Android a nainstalujte si aplikaci.

Registrace nezabere mnoho času, stačí pouze postupovat podle pokynů na obrazovce. Aplikace také doporučí zálohování seedu, což je zásadní. Až budete hotovi, můžete pomocí své aplikace ukládat, přijímat a odesílat kryptoměny.

Jaký typ BTC peněženky je nejlepší pro začátečníky?

Pokud si svou kryptoměnu zakoupíte na renomovaných burzách a hodláte ji krátce poté prodat, je použití jejich BTC peněženky skvělou volbou. Pokud však chcete kryptoměnu dlouhodobě uložit, mohlla by vám stačit volba desktopové nebo online peněženky, protože vám umožní mít kontrolu nad svým soukromým klíčem.

Kdo by měl používat hardwarovou peněženku?

Hardwarová peněženka by měla být volbou pro pokročilejší investory do kryptoměny, kteří plánují dlouhodobě držet svá aktiva. Protože dobrá hardwarová peněženka vyžaduje počáteční investici, malé množství kryptoměny se lépe udrží na peněžence pro počítače nebo mobilní zařízení. Pro maximální zabezpečení je však nejlepší hardwarová peněženka.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář