Jak vytvořit NFT na Bitcoin Cash

3 min read

Díky technologii tokenů SLP, což je zkratka pro Simple Ledger Protocol, lze vytvořit NFT na Bitcoin Cash blockchainu, i když je třeba říci, že systém je trochu těžkopádnější.

Jak vytvořit NFT na Bitcoin Cash

Nejprve je nutné použít peněženku Electron Cash SLP v její nejnovější verzi (3.6.6) a mít několik zlomků BCH – pár centů – na zaplacení poplatků, ty jsou směšné ve srovnání s poplatky na Ethereu, které často dosahují přes 50 dolarů, v závislosti na tom, jak je blockchain zaneprázdněn. Můžete vytvořit a odeslat tokeny SLP dokonce i pouze za 0,05 USD.

Poté byste si měli stáhnout verzi systému IPFS (Inter-Planetary File System) pro stolní počítače, která vám umožní nahrát soubor do sítě uzlů IPFS. Jakmile je ve vaší nově vytvořené peněžence SLP Electron Cash malý zlomek BCH, můžete přistoupit k přizpůsobení nového tokenu typu SLP NFT1.

Rozhraní peněženky má několik karet, ze kterých si můžete vybrat a na jedné z nich je uvedeno „tokens“. V tomto okamžiku jednoduše stiskněte kartu „tokens“ a ve spodní části peněženky je další karta, která říká „create a new token“.

Jak vytvořit NFT na Bitcoin Cash

Nejprve musí být vytvořen nadřazený prvek NFT1 a aby bylo možné vytvořit podřízený prvek NFT1. Parent token umožňuje vytváření nezaměnitelných tokenů zvaných cildren, což v podstatě znamená, že ID Parent tokenu je udržuje všechny pohromadě jako rodinu.

Po vytvoření nadřazeného prvku za účelem vytvoření podřízeného prvku NFT1 jednoduše klikněte pravým tlačítkem na nadřazený token a vyberte možnost „Create new NFT“.

Jak vytvořit NFT na Bitcoin Cash

To je místo, kde vstupuje do hry IPFS, protože před vytvořením tokenu je třeba nahrát soubor do IPFS a po jeho nahrání získáte odkaz URL IPFS. Odkaz IPFS vede přímo k uměleckému dílu, souboru s textovým dokumentem nebo sběratelskému předmětu.

A Step-by-Step Guide to Creating and Selling an NFT With Bitcoin Cash

Pokračujte v peněžence přidáním odkazu URL IPFS do pole „document URL“.

A Step-by-Step Guide to Creating and Selling an NFT With Bitcoin Cash

Před vytvořením tokenu můžete získat podrobnější pohled na vytvoření stisknutím tlačítka „preview“ na peněžence Electron Cash SLP. Pokud je vše uspokojivé, jednoduše stiskněte „Create a new token“ a proces „ražby“ začne.

A Step-by-Step Guide to Creating and Selling an NFT With Bitcoin Cash

Jak vytvořit NFT a prodávat jej – Rarible návod

Kde prodávat a kupovat NFT

Abyste mohli prodat svou práci, budete potřebovat účet na BCH NFT Exchange nebo juungle.net, který je intuitivnější. Tvůrci nezaměnitelných tokenů založených na SLP se také mohou rozhodnout prodat své NFT pomocí webového portálu memo.cash.

Je to určitě mnohem méně automatizovaný proces než použití platformy jako OpenSea, který využívá blockchain Ethereum, ale je to způsob, jak ušetřit na poplatcích, takže má své klady a zápory.

Roman

Napsat komentář