Nejdůležitější události pro Bitcoin a krypto trh tento týden

6 min read

Druhá polovina měsíce se na krypto trhu zatím nesla ve znamení vybírání zisků. Horší než očekávaná prodejní čísla a oznámené snížení cen u výrobce automobilů Tesla způsobily od poloviny týdne korekci klíčové kryptoměny Bitcoin (BTC), což také iniciovalo pohyb dolů na zbytku kryptotrhu.

Slabá data z amerického realitního sektoru posílila negativní trend a působila jako další protivítr pro bitcoiny a spol. Zatímco americké akciové indexy se stále držely relativně dobře, ceny zlata a stříbra, které měly vysokou korelaci s hlavní kryptoměnou, poklesly k novým týdenním minimům. V týdenním srovnání se cena Bitcoinu zkorigovala o jedenáct procentních bodů na 27 133 USD, než se cena začala stabilizovat. Druhá největší kryptoměna Ethereum (ETH) ztratila dokonce zhruba 14 procent hodnoty.

Tento týden budou relevantní následující ekonomická data

Čerstvé údaje o spotřebitelské důvěře v USA zahájí poslední reportovací týden v dubnu zítra, v úterý. Uprostřed týdne přijde aktualizace objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA na březen. V druhé polovině týdne ve čtvrtek pak Úřad pro národní statistiku oznámí první odhady hrubého domácího produktu (HDP) USA za první obchodní čtvrtletí roku 2023.

Poslední den obchodního týdne se účastníci trhu konečně podívají na konečné údaje o míře jádrové inflace PCE pro USA v březnu.

Tento týden navíc vrcholí reportovací sezóna v USA. Čtvrtletní čísla od Microsoftu a Alphabetu v úterý, mateřské společnosti Facebooku Meta ve středu a Amazonu ve čtvrtek by měla ovlivnit cenový vývoj Nasdaq100 a tím i kryptosektoru.

Údaje o spotřebitelské důvěře v USA

Úterý 25. dubna 2023: Zítra v úterý v 16:00 SEČ zveřejní Conference Board (CB) nejnovější údaje o důvěře spotřebitelů v USA za předchozí měsíc březen. Míra optimismu ohledně ekonomického vývoje v USA byla s hodnotou 104,2 nad expertními očekáváními 101,0. To znamená, že spotřebitelská důvěra se v poslední době po oslabení v předchozích měsících poněkud stabilizovala. Na duben analytici předpovídají mírný pokles na 104,0. Pokud se předpověď naplní nebo dokonce překročí očekávání, cena Bitcoinu by z toho měla těžit, stejně jako v předchozím měsíci. Pokud by se naopak odhady minuly a spotřebitelská důvěra byla pod očekáváním, jako na začátku roku, byl by to další náznak blížící se americké recese ve druhé polovině roku. v nedávné minulosti slabá spotřebitelská data jsou finančním trhem stále více interpretována negativně. V souladu s tím by trvale slabá spotřebitelská důvěra mohla znamenat rozšíření korekce na krypto trhu.

Základní sazba objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA

Středa 26. dubna 2023: Ve 13:30 (SEČ) budou zveřejněny konečné údaje o základní sazbě objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za měsíc březen. V předchozím měsíci jádrová sazba klesla na -0,1 procenta a poprvé od října 2022 klesla pod očekávání analytiků. Na březen odborníci očekávají další pokles o -0,2 procentního bodu. Pokud budou čísla odpovídat prognózám a příchozí objednávky budou nadále klesat, americký dolar by měl mít tendenci posilovat, jako tomu bylo v březnu. Další protivětry pro krypto trh by nebyly překvapivé. Pokud jsou však příchozí objednávky nad odhady odborníků, akciový trh by mohl být v počáteční reakci býčí a také stabilizovat krypto sektor. Investoři by měli nadále sledovat americký dolarový index (DXY). Ceny Bitcoinu aktuálně velmi citlivě reagují na cenové pohyby amerického dolaru.

Hrubý domácí produkt v USA

Čtvrtek 27. dubna 2023: Ve 14:30 (SEČ) budou představeny dříve zveřejněné údaje o hrubém domácím produktu USA za první čtvrtletí obchodování v roce 2023. Nedávná slabá data vedla ke korekci cen na akciových trzích a také na krypto trhu. Při hospodářském růstu 2,0 procenta je první odhad za uplynulé obchodní čtvrtletí výrazně pod konečnými údaji za poslední čtvrtletí předchozího roku ve výši 2,6 procenta. Pokud se potvrdí expertní prognóza, znamená to znatelný pokles růstu v USA v prvních třech měsících obchodování. Finanční trh pravděpodobně bude brát trvale slabá ekonomická data s obavami a bude stále více prodávat akcie a kryptoměny. Pokud by byl naopak aktuální odhad výrazně překročen, je třeba počítat s pozitivní reakcí trhu.

Americká jádrová inflace PCE do konce týdne

Pátek 28. dubna 2023: Ve 14:30 (SEČ) zveřejní Bureau of Economic Analysis nejnovější údaje o jádrové inflaci za předchozí měsíc březen. Naposledy byla základní sazba +0,3 procenta mírně pod prognózou +0,4 procentního bodu. Analytici trhu očekávají nezměněný nárůst o +0,3 procenta pro obchodní měsíc březen. Pokud je jádrová inflace vyšší než očekávání odborníků, investoři pravděpodobně zaujmou medvědí náhled, protože americká centrální banka by mohla pokračovat ve své jestřábí protiinflační měnové politice. V souladu s tím by se dal očekávat slabý konec obchodování v pátek. Pokud by naopak jádrová inflace vzrostla méně, než analytici očekávali, jako v předchozím měsíci, investoři by to mohli vnímat jako pozitivní indikátor a více investovat do akcií a kryptoměn.

Coinomi recenze 2023 – Inovativní kryptoměnová peněženka, která je na trhu od roku 2014

Roman

Napsat komentář