Bitcoin: nabídka na burzách se opět snižuje

3 min read

Nabídka Bitcoinu na burzách se v posledních dnech opět začala snižovat.

I když nabídka BTC od začátku roku ustavičně klesala, od poloviny dubna, kdy byla dosažena historicky nejvyšší cena téměř 65 000 dolarů, opět vzrostla. Růst byl navíc velmi, velmi rychlý a to natolik, že za méně než měsíc dosáhl nových vrcholů, které od začátku roku nebyly vidět.

Důvod by mohl být jednoduchý: zpeněžit zisky.

Image

Ve skutečnosti, když cena BTC 14. dubna dosáhla historického maxima, odliv BTC z burz se zastavil, protože mnoho z těch, kteří dříve nakoupili za nižší ceny, začali prodávat, aby vybrali zisky. Jde o to, že si zjevně mysleli, že se zalistováním Coinbase mohl bull run skončit.

A od té doby, co cena začala klesat, vzrostl počet investorů s podobným argumentem. Začali tedy ukládat své dříve zakoupené a vybrané BTC zpět na burzy, s cílem je prodat, zatímco ještě byla šance na zisk.

To vedlo k tomu, že se nabídka BTC na burzách zvýšila za necelý měsíc o 7% na více než 2,5 milionu BTC. V tomto okamžiku je naprosto logické si představit, že právě tyto prodeje přispěly k tomu, že prodejní tlak byl tak vysoký, že cena dále poklesla.

Jak vytvořit NFT na EOS

Pokles nabídky BTC na burzách

Tento fenomén se však v posledních dnech zvrátil.

Po low 19. května se zdá, že odliv BTC z burz znovu začal, pravděpodobně kvůli tomu, že někteří z těch, kteří nakupovali za nízké ceny, věří, že je lepší je ukládat do vlastních peněženek v naději, že hodnota se časem zvýší.

Podle nedávné hypotézy navíc mohlo v posledních několika dnech dojít k masivním převodům BTC mezi dvěma různými typy investorů, od těch, kteří zpanikařili, k těm, kteří si věří v budoucnost Bitcoinu. Je proto logické očekávat, že první převádějí velké množství BTC na burzy v posledních několika dnech, zatímco druzí si je převádějí pro dlouhodobé držení.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář