Je Litecoin připraven růst?

3 min read

Podle Petera Brandta, legendárního obchodníka, který investuje od roku 1975, by kryptoměna Litecoin (LTC) měla brzy vzrůst na hodnotě. Bude to další altcoin, který zaznamená bull run?

Podle Brandta pattern, který byl vytvořen v LTC, brzy vrátí cenu zpět na hodnoty téměř 250 dolarů. Je zřejmé, že nic není jisté, ale toto je předpověď slavného obchodníka.

Obrázek
zdroj: Twitter

Některé údaje o Litecoinu a jeho hodnotě

Litecoin je v současné době devátou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace s objemy pohybujícími se kolem 5 miliard denně. Ke dni 20. února dosáhla hodnota LTC 247 dolarů, což je nový rekord v tomto období, i když byla daleko od svého historického maxima 19. prosince 2017, kdy hodnota Litecoinu podle údajů CoinMarketCap činila až 375 dolarů.

Předpověď Brandta se však nemusí naplnit, pokud cena LTC klesne pod 180 dolarů. Právě teď má Litecoin hodnotu 210 dolarů, takže je jeho předpověď stále ve hře.

Rostoucí pozornost ohledně této kryptoměny se odráží také ve skutečnosti, že se do ní na začátku března rozhodl slavný investiční fond Grayscale investovat ještě více a koupil 174 tisíc LTC. A ne nadarmo, ve skutečnosti je sentiment na sociálních médiích ohledně Litecoinu stále vyšší, jak před několika dny zdůraznila firma pro analýzu dat Sentifi.

Je Litecoin připraven růst?

Těžba Litecoinu – software

Litecoin a MimbleWimble

Mezitím David Burkett, jeden z hlavních vývojářů MimbleWimble, uvedl, že kód pro integraci této technologie do blockchainu Litecoin bude připraven do 15. března, tedy za pár dní.

Až bude MimbleWimble konečně implementován v síti Litecoin, budou důvěrné transakce dalším důvodem pro uživatele kryptoměn používat LTC. Mezi výhody důvěrných transakcí patří mimo jiné:

  • Soukromí, které přichází s tím, že hodnota transakce není na blockchainu viditelná.
  • Přidané zabezpečení pro uživatele LTC.

Důvěrné transakce sice neposkytují 100% soukromí, ale zvýší poptávku po LTC a případně jeho hodnotu na trzích. Litecoin bude v kryptoverzu opět mezi nejlepšími.

Roman

Napsat komentář