Spolupráce mezi Ripple a YouTube?

3 min read

Generální ředitel Ripplu, Brad Garlinghouse, hovořil o možné spolupráci s YouTube.

Toto je vlastně dlouhý příběh, který začal před několika lety, kdy se uživatelé YouTube stali oběťmi mnoha podvodů, které se pokoušejí zneužít jména některých slavných kryptoměn nebo slavných lidí v krypto sektoru, aby se je pokusili přesvědčit k odeslání peněz podvodníkům se sliby vysokých a okamžitých příjmů.

Vzhledem k tomu, že Ripple je jedním ze jmen zneužívaných podvodníky a YouTube má extrémní potíže s blokováním těchto pokusů, Ripple sám před časem zažaloval platformu YouTube s tím, že je za tuto situaci je částečně odpovědná.

Včera však Garlinghouse na Twitteru napsal, že společnost dospěla k „řešení“ s YouTube „ a budou spolupracovat na prevenci, detekci a odstranění těchto podvodů“.

Čínský digitální juan zbrojí proti Bitcoinu

Dohoda mezi Ripple a YouTube

Garlinghouse také říká, že podmínky této dohody jsou důvěrné, takže nemůže prozradit více, zatímco gigant YouTube stále nic nepotvrdil. Je však třeba říci, že podrobnosti této spolupráce nebudou odhaleny, aby se zabránilo možným zneužití informací, které lze použít k obcházení kontrol.

V poslední době se však zdá, že se vysledování těchto podvodů na YouTube mírně zlepšilo, i když problém ještě zdaleka není vyřešen a jediným efektivním řešením může být spolupráce s odborníky na kryptoměny. Koneckonců, takové podvody jsou poměrně snadno detekovatelné těmi, kteří mají zkušenosti v krypto sektoru, ale může být mnohem obtížnější je odhalit těmi, kteří takové zkušenosti nemají.

Garlinghouse dodává:

„Sociální platformy začínají uznávat svou roli v tom, že umožňují krypto podvodům přetrvávat a uznávají potřebu být součástí řešení.“

Takže i když neznáme podrobnosti této možné spolupráce, je nepravděpodobné, že by se platforma jako YouTube rozhodla získat pomoc od někoho, kdo má zkušenosti v krypto sektoru, aby se pokusila potlačit tyto podvody, které ubližují všem kromě samotných podvodníků.

Nakonec je třeba poukázat na rozdíl mezi Ripple a YouTube s tím, že Ripple nebyl schopen tento případ vyhrát, ale platforma YouTube možná připustila některé chyby.

Roman

Napsat komentář