Býčí zvrat? Obchodníci diskutují o tom, zda je cena BTC na úrovni 37 000 dolarů zvrácením trendu

4 min read

Proud býčích zpráv o přijetí Bitcoinu pomohl posunout cenu BTC zpět nad 37 000 dolarů, ale obchodníci si nejsou jisti, zda růst 20% potvrzuje zvrácení trendu.

V posledních několika týdnech analytici debatovali o tom, zda BTC vstupuje do dlouhodobého meadvědího trendu či nikoli a vše se dále komplikuje směsí pozitivních a negativních zpráv, jako přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru a čínské úřady nařizují čínským vyhledávačům blokovat výsledky vyhledávání souvisejících s nejvýznamnějšími kryptoburzami v zemi.

Data TradingView ukazují, že cena Bitcoinu vzrostla z minima na 31 000 dolarech o 20%, protože býci se snaží převzít kontrolu nad tímto trendem. Tento pohyb je mnohými považován za býčí vývoj, včetně Mika McGlona, ​​hlavního komoditního stratéga Bloomberg Intelligence, který uvedl, že BTC pravděpodobně dosáhne 40 000 dolarů, než klesne na 20 000 dolarů. Na druhou stranu obchodníci jako Rekt Capital věří, že BTC musí uzavřít týden nad 32 000 dolary, aby se vyhnul dalšímu poklesu.

„BTC je nyní nad týdenní podporou (černá; 32 000 USD). Pokles do oranžové oblasti (29 000 dolarů) je v pořádku, pokud BTC ukončí týden nad úrovní černé.“

Býčí zvrat? Obchodníci diskutují o tom, zda je cena BTC na úrovni 37 000 dolarů zvrácením trendu

Nadcházející dny budou určovat osud bull runu

Trvalý tok pozitivních oznámení v kombinaci s obnoveným regulačním zákrokem v Číně vedl některé obchodníky k zamyšlení nad tím, zda je tu býčí zvrat, nebo zda současná cenová akce není nic jiného než býčí pasti.

Podle analytické firmy Delphi Digital je jasný vzor hlavy a ramen, který je vidět na grafu BTC, potenciálním medvědým indikátorem.

Býčí zvrat? Obchodníci diskutují o tom, zda je cena BTC na úrovni 37 000 dolarů zvrácením trendu

I přes tento medvědí pattern analytici také poznamenali, že se také vytvořila býčí divergence RSI, což naznačuje možnost zvrácení trendu v blízké budoucnosti. RSI ukazuje směr a sílu trendu. Jeho hodnoty jsou od 0 do 100 a stručně řečeno nabízí dva základní typy interpretace. První říká, že je-li RSI nad 50 jedná se o pozitivní signál (trend by měl růst) a je-li pod 50, jde o negativní signál a trend by měl klesat.

Býčí zvrat? Obchodníci diskutují o tom, zda je cena BTC na úrovni 37 000 dolarů zvrácením trendu

Podle Élie Le Rest, partnera ve společnosti ExoAlpha zabývající se správou digitálních aktiv, „narativ o Bitcoinu jako uchovateli hodnoty je silnější než kdy jindy“, ale má pocit, že primární kryptoměna „potřebuje zvýšit svoji dominanci“, aby mohla v současné době v bull runu pokračovat.

Le Rest poukázal na zprávu, že Salvador uznal BTC jako zákonné platidlo jako „obrovský krok vpřed k přijetí Bitcoinu“ a očekává, že v dalších měsících a letech budou následovat i další země. Pokud jde o budoucí vyhlídky BTC, Le Rest zmínil, že po opětovném testu na nižší úrovni v rozmezí od 30 000 do 40 000 dolarů za posledních několik dní by průlom nad 40 000 dolarů mohl bull run obnovit.

Le Rest řekl:

„Obchodníci stále mají určité pochybnosti o tom, kam trh směřuje, takže pákový efekt zůstal relativně nízký, protože nucené likvidace od května byly bolesné. Průlom 40 000 dolarů by mohl opět posílit důvěru obchodníků.“

Obchodníci také pečlivě sledovali Ethereum (ETH) a Le Rest poukázal na „masivní odliv ETH z burz“, který byl 8. června vnímán jako „pozitivní signál, že bull run ETH ještě neskončil,“ varoval však, že alternativní řetězce jako Binance Smart Chain, Solana a Avalanche „vynakládají velké úsilí, aby získali svůj podíl na trhu DeFi.“

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Altcoiny rostou spolu s BTC

Růst Bitcoinu také podpořil mnoho altcoinů. Analytici Delphi Digital poukázali na to, že cena Etheru je podporována poklesem ETH v oběhu, protože 23% jeho nabídky je nyní uzamčeno v inteligentních smlouvách.

Býčí zvrat? Obchodníci diskutují o tom, zda je cena BTC na úrovni 37 000 dolarů zvrácením trendu


Mezi další pozoruhodné výkony patří 23% nárůst ceny Kusama (KSM) na vnitrodenní maximum 486 dolarů po zahájení aukcí na parachainu Kusama a 18% nárůst ceny Curve DAO Tokenu (CRV) na 2,50 dolaru.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn nyní činí 1,63 bilionu USD a míra dominance Bitcoinu je 43%.

Roman

Napsat komentář