Jak těžit Ravencoin

6 min read

Dnes zjistíme jak těžit Ravencoin, u kterého se vývojáři projektu nechali inspirovat seriálem „Hra o trůny“, kde se krkavci používají k poselství o pravdě. Stejným způsobem se krypto projekt snaží doručovat zprávy ověřením vlastnictví konkrétního aktiva.

3. ledna 2018 se zrodil bitcoinový hardfork Ravencoin, který neustále získává trakci mezi krypto komunitou. Jeho cena je 50% pod ATH. Jelikož však těžba kryptoměn pomocí zařízení náročných na ASIC (Application Specific Integrated Circuit) začíná být pro domácí těžaře méně výnosná, obracejí se na kryptoměny odolné vůči ASIC, jako je Ravencoin, aby vydělali.

RVN má maximální zásobu 21 miliard mincí a rychlost transakce 60 sekund. Těžaři obdrží za každý vytěžený blok v síti 5 000 RVN.

Jak těžit Ravencoin

Mezi klíčové ingredience pro provádění těžby RVN patří:

 • Těžařský hardware Ravencoin
 • Peněženka Ravencoin (RVN)
 • Ravencoin těžařský software
 • Ravencoin mining pool

Těžařský hardware RVN

RVN je odolný vůči specializovaným těžebním zařízením, jako jsou ASIC a FPGA. Těžba RVN proto využívá GPU.

Těžba RVN pomocí Nvidia

Nvidia patří mezi přední výrobce grafických karet (GPU) pro těžbu kryptoměn. GPU Nvidia jsou kompatibilní s těžařským softwarem CCMiner. Chcete-li zahájit proces těžby pomocí karet Nvidia a připojit sek těžebnímu poolu, stáhněte si CCMiner z Githubu.

Proces se však může lišit v závislosti na tom, zda je těžařský software instalován v operačním systému Windows nebo Linux.

Pro uživatele systému Windows se software stáhne jako složka .zip a je třeba jej extrahovat. Mezi extrahovanými soubory je složka se skutečným instalátorem softwaru miner. V této složce vytvořte nový dávkový soubor, například start.bat

Do souboru zahrňte následující příkaz:

ccminer-x64.exe -a algoritmus -o stratum + tcp: // mining_pool: port -u adresu peněženky -p c = RVN

Upravte příkaz tak, aby obsahoval konkrétní podrobnosti. Například změňte „algoritmus“ s tím, který používáte, pro Ravencoin je to „KawPow“, vymažte „mining_pool“ a zadejte svůj těžební pool, tam si vyberete port. Změňte „wallet_public_key“ za svou adresu peněženky RVN. (Pooly a penženky budou popsány níže)

Chcete-li tyto změny aktivovat, poklepejte na dávkový soubor. Zobrazí se okno CMD, které označuje aktivní relaci. Některé zobrazené podrobnosti zahrnují typ GPU Nvidia, rychlost, teplotu GPU, rychlost hodin a hashovací rychlost.

Pro ty, kteří používají Linux (HiveOS), musíte se přihlásit ke svému účtu HiveOS a přidat peněženku RVN v sekci wallet. Jako adresu zadejte adresu peněženky RVN nebo své uživatelské jméno v poolu. Dokončete postup zadáním jména těžaře. Jméno a heslo pracovníka se vytváří na webu těžařského poolu.

Dalším krokem v systému HiveOS je přístup do sekce „Flight sheets“ a zadání RVN peněženky. Zvolte těžařskou adresu URL, vyberte těžařský software CCMiner. Kliknutím na ikonu raketové lodi nastavíte CCMiner a jako výchozí uvedete adresu peněženky.

Jak těžit Ravencoin pomocí AMD

Proces těžby RVN pomocí grafických karet AMD je podobný jako u karet Nvidia. Rozdíl však spočívá v tom, jak karty ineragují s těžebním poolem. Protože Nvidia využívá CCMiner a AMD podporuje těžařský software sgminer. Tento software lze použít v systémech Windows i Linux.

Ať už kartu používáte v systému Windows nebo Linux:

 • Stáhněte si sgminer (přichází jako složka .zip)
 • Extrahujte soubory
 • Vyhledejte složku s minerem a ve složce vytvořte nový dávkový soubor .bat (pro Windows) nebo nový soubor skriptu (v Linuxu).
 • Aby vše šlapalo, zkopírujte a vložte (sgminer -k algoritmus -o stratum + tcp: // mining_pool: port -u adresa peněženky -p c = RVN) do dávkového souboru.
 • Upravte pokyny tak, aby zahrnovaly algoritmus, těžební pool, port, adresu peněženky a symbol mince.
 • Dvojitým kliknutím spustíte dávkový .bat soubor. Pokud je vše provedeno správně, mělo by okno, které se objeví, mimo jiné ukazovat rychlost všech GPU ve vašem zařízení, rychlost ventilátoru a rychlost jednotlivých GPU.

Poznámka, miner se nemusí úspěšně připojit k těžebnímu poolu, pokud je přidělená virtuální paměť nižší než 16 gigabajtů. Nastavení virtuální paměti lze nastavit v části systému a zabezpečení v počítači. Ve většině případů počítač automaticky spravuje nastavení virtuální paměti. Chcete-li to změnit, vyberte vlastní velikost a zadejte velikost v megabajtech. Pro přidělení 16 GB zadejte 16 000.

Nejlepší peněženky Ravencoin (RVN)

Zatímco nejlepší peněženka pro těžaře je hlavní peněženka Ravencoin pro počítače, další krypto peněženky, které poskytují stejné zabezpečení, výkon a spolehlivost, zahrnují:

 • Trustwallet
 • Guarda
 • Trezor (hardware)
 • Oficiální mobilní peněženka RVN
 • Pocket Raven (web)
 • Ravencoin Paper (papírová peněženka)

Těžební pooly RVN

Před zahájením těžny RVN je nejprve nutné vybrat těžební pool. I když je sólová těžba s RVN stále možná, nalezení bloku může trvat měsíce. Těžařský fpool kombinuje sílu mnoha GPU a odměňuje těžaře v závislosti na množství přidané energie. I když výplaty mohou být malé, jsou časté. Poplatky za pool jsou také nízké.

Zde jsou oblíbené těžební pooly podporující RVN.

Jak těžit Ravencoin


Poznámka: Zamítnuté „shares“ – rejected shares – většinou vycházejí z latence v síťovém připojení. Nejlepší způsob, jak minimalizovat latenci, je proto použití stabilního připojení k internetu a výběr nejbližšího serveru. Pokud bude tento problém i přesto pokračovat, zkuste snížit intenzitu těžby.

Jak těžit Dogecoin

Závěr

Nyní už nejde o to, jak těžit Ravencoin, ale zda jste připraveni začít.

Roman

Napsat komentář