Jak převést libovolný ERC20 na EOS a naopak

3 min read

Bitcoinové papírové peněženky: průvodce krok za krokem

Interoperabilita blockchainu

Jedním z problémů, které trápí různé blockchainy, je interoperabilita, která spočívá v schopnosti přesouvat tokeny z jednoho blockchainu do druhého. To je možné pouze v některých případech, například mezi různými sesterskými řetězci EOS, které umožňují interoperabilitu mezi nimi a provádějí tak transakce napříč řetězci.

Pro ostatní blockchainy je to stále obtížné, ale existují některá řešení, která umožňují například emulovat nabídku některých kryptoaktiv na jiné blockchainy, jako v případě pTokens, díky nimž byly vytvořeny pBTC na Ethereu a EOS. Přenos je také možný, když se protokol rozhodne podporovat několik blockchainů, jako v případě Tetheru umístěného v různých sítích nebo Bancor (BNT), který vyvinul platformu pro přesun svých tokenů z Ethereum do EOS a naopak.

Tento systém umožňuje nejen přesouvat BNT na obou řetězcích, ale umožňuje přesouvat jakoukoli ERC20, převádějící počáteční token na BNT, prostřednictvím jakékoli služby, jako je burza nebo DEX.

Jak převést token ERC20 na EOS

Před převodem ERC20 na EOS pomocí tohoto systému bude zapotřebí několik věcí:

  • Mít tokeny BNT na adrese Ethereum;
  • Mít pár ETH k pokrytí transakčních nákladů;
  • Mít účet EOS.

Prvním krokem bude odemknutí peněženky – zde bude použita MetaMask – a poté připojení k BancorX. Zobrazí se následující rozhraní:

V tomto okamžiku jednoduše klikněte na tlačítko „Next“ a na další obrazovce klikněte na tlačítko „Převést“ pro potvrzení transakce s peněženkou MetaMask. Přitom lze transakci vidět na blockchainu Ethereum.

Při převodu jakéhokoli tokenu z EOS do Etherea bude nutné postupovat obráceně. V tomto případě bude token nejprve převeden na BNT, který bude odeslán do blockchainu Ethereum poskytnutím adresy Ethereum příjemce.

Roman

Napsat komentář