Jak nakupovat Dogecoin na burzách

3 min read

Dogecoin (DOGE) je kryptoměna, kterou si můžete koupit na několika burzách, ale ne na všech.

Za prvé, není k dispozici na Coinbase. Ve skutečnosti mnoho uživatelů, kteří si tuto kryptoměnu kupují, jsou malí investoři nebo amatérští obchodníci a Coinbase je platforma široce používaná těmito typy lidí. Mnoho lidí ho proto na této burze hledá, ale nenajdou jednoduše proto, že tam není.

Místo toho najdete DOGE na platformě, na které se nejvíce obchoduje, Binance, která je také největší kryptoburzou na světě. Je však třeba říci, že na této burze nejsou největší objemy obchodování DOGE ve fiat měně, ale ve stablecoinech.

To znamená, že většina lidí, kteří kupují DOGE na Binance, tak činí s USDT nebo BUSD, což jsou dva stablecoiny vázané na americký dolar. Oba tyto stablecoiny si můžete koupit na Binance.

Pár DOGE/EUR na Binance však má značné objemy, takže pokud chcete koupit Dogecoin v eurech, můžete tak učinit na Binance. Pokud chcete nakupovat v amerických dolarech, musíte použít americkou verzi Binance, Binance.us.

Ray Dalio: Bitcoin mimořádný, ale nejistý

Jak nakupovat dogecoiny mimo Binance

Druhou burzou, na které se obchoduje v USDT, je VCC Exchange, ale má také významné objemy na OKEx, Huobi Global a XT, také v USDT.

Jako alternativu k Binance.us mohou ti, kteří chtějí koupit DOGE v amerických dolarech, použít burzu Kraken, která má ještě významnější objemy obchodování pro pár DOGE/USD. Na této burze jsou také významné objemy obchodování v eurech.

Ve skutečnosti však existuje mnoho burz, na kterých si můžete koupit DOGE, a to i v jiných fiat měnách, a to natolik, že CoinMarketCap i CoinGecko hlásí na různých burzách nejméně 100 různých obchodních párů.

Chcete-li tedy koupit dogecoin, jednoduše si musíte vybrat burzu, kde je obchodní pár DOGE v měně, kterou chcete použít pro svůj nákup. Seznamy CoinMarketCap a CoinGecko vám umožňují zkontrolovat, které jsou hlavní páry a na kterých burzách se nacházejí.

Obvykle je nejlepší zvolit páry s vyššími objemy, protože jsou likvidnější a tedy s cenami, které s vyšší přesností sledují trend a nižší rozpětí mezi prodejní a nákupní cenou.

Jakmile si vyberete správnou burzu, budete se muset zaregistrovat, pokud jste tak ještě neučinili, v případě potřeby ověřit svou totožnost, vložit měnu, kterou chcete použít pro nákup, a zadat objednávku do příslušného výměnného páru s DOGE. Tyto postupy se u jednotlivých burz liší, ale jedna věc je obvykle stejná: u nákupů uskutečněných transakcemi pomocí kreditních nebo debetních kareti jsou obecně vyšší náklady na provize. Pokud tedy chcete nakupovat ve fiat měně, je nejlepší vložit prostředky bankovním převodem.

Roman

Napsat komentář