Olof Gustafsson, Escobar a pravda o tvůrci BTC

3 min read

Craig Wright není jediný, kdo se pokusil zaregistrovat bitcoinová autorská práva, a proto si dnes povíme o možná méně známém Olofovi Gustafssonovi.

Podle amerického úřadu pro ochranné známky se společnost Coin Legal Ltd v minulosti pokoušela zaregistrovat logo BTC, ale s malým úspěchem. Platnost ochranné známky ve skutečnosti vypršela v říjnu 2020 a je to příběh, který málokdo zná.

Před rokem se Olof Gustafsson pokusil zaregistrovat ochrannou známku, když viděl, že Bitcoin je decentralizovaný a neexistuje žádná společnost, které by patřil.

Olof K Gustafsson Net Worth, Wikipedia & Instagram: CEO of Escobar Inc
Olof Gustafsson

Gustafsson byl ve skutečnosti generálním ředitelem společnosti Coin Legal Ltd a v roce 2018 byl také generálním ředitelem společnosti Escobar Inc, společnosti vlastněné Roberto de Jesus Escobar Gaviria.

Jak vytvořit NFT na Bitcoin Cash

Olof Gustafsson, Roberto Escobar a pravda o Bitcoinu

Pro ty, kterým toto spojení nic neříká, mluvíme o bratrovi Pabla Escobara, slavného kolumbijského drogového magnáta, který vedl nejslavnější drogový kartel mezi 80. a 90. lety a ve skutečnosti je považován za nejbohatšího zločince dob, s jměním odhadem 30 miliard dolarů.

Pablo Escobar Cryptocurrency - Claims BTC is the CIA's creation
Roberto De Jesús Escobar Gaviria

Bratr Pabla Escobara, Roberto De Jesús Escobar Gaviria, se také pokusil spustit vlastní kryptoměnu nazvanou DietBitcoin (DTT), projekt selhal, ale na webu je možné přečíst 281stránkovou knihu s názvem „Pravdivý příběh Roberta Escobara“.

V této knize Roberto vysvětluje svou teorii, že tvůrce Bitcoinu, Satoshi Nakamoto, byl špiónem CIA.

Toto je citát z knihy:

„Jsem první člověk na světě, Roberto De Jesus Escobar Gaviria, který veřejně vystupuje a tvrdí, že Bitcoin vytvořila americká vláda, a nebudu poslední, kdo to řekne. Svět se probudí. Svět uvidí, žeho vytvořili oni. A když to uvidí, bude příliš pozdě a když CIA zjistí, že o tom svět ví, prodá všechny své mince a zničí hodnotu Bitcoinu. “

Roman

Napsat komentář