Gary Gensler připisuje zaměření SEC na kryptoměny finančním médiím a obavám z podvodů

3 min read

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) USA Gary Gensler v rozhovoru 7. května obhajoval zaměření agentury na kryptoprůmysl a zdůraznil, že nejde o svévolné zaměření, ale spíše o reakci na frekvenci podvodů v tomto sektoru.

Gensler v rozhovoru pro CNBC zdůraznil, že přestože kryptoměny tvoří pouze malou část finančních trhů, neúměrně přispívají k problémům, jako jsou podvody, a proto přitahují značnou pozornost médií.

Gary Gensler připisuje zaměření SEC na kryptoměny finančním médiím a obavám z podvodů

Velká starost Garyho Genslera

Gensler poznamenal, že finanční média zvýšila pokrytí kryptoměnových témat ve srovnání s tradičními trhy cenných papírů, což vede ke zvýšenému vnímání důležitosti tohoto odvětví.

Dohlížíme na kapitálový trh ve výši 110 bilionů dolarů. Kryptoměny jsou jen malou částí našich celkových trhů, ale velkou částí podvodů a problémů na našich trzích,“ řekl Gensler.

Donucovací opatření SEC v kryptoprostoru vzrostla: v loňském roce bylo zahájeno 46 sporů souvisejících s kryptoměnami, což je nárůst oproti předchozím letům. Ale tyto akce představují jen zlomek celkových vynucovacích akcí SEC, kterých bylo v loňském roce celkem 501, podle analýzy Cornerstone Research a právnické firmy Gibson Dunn.

Gary Gensler se vždy zajímal o transparentnost

Předseda SEC Gary Gensler zdůraznil potřebu transparentnosti na trzích s kryptoměnami a zasadil se o povinné zveřejňování s cílem bojovat proti obcházení registračních požadavků některými účastníky odvětví. Citoval slavný citát soudce Nejvyššího soudu Louise Brandeise „Sluneční světlo je nejlepší dezinfekce“, aby zdůraznil důležitost transparentnosti.

Genslerovy komentáře přicházejí v době, kdy se SEC stále více snaží regulovat kryptoměnový průmysl, o čemž svědčí několik soudních sporů proti prominentním společnostem a osobnostem, jako jsou Sam Bankman-Fried, Binance, její generální ředitel Changpeng Zhao a Coinbase. Tyto kroky odrážejí postoj Genslera, že většina kryptoměn by měla být klasifikována jako cenné papíry, což je v souladu s regulačním přístupem SEC.

Zatímco hodnocení SEC vyvolalo požadavky na explicitnější regulační pokyny na podporu inovací v USA, agentura pokračuje ve své kampani za potenciální klasifikaci Etherea jako cenného papíru. Gensler zdůraznil důležitost registračních požadavků a označil je za nezbytné pro zachování integrity trhu.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář