Včera proběhla důležitá aktualizace pro škálování v blockchainu Cardano

3 min read

V několika tweetech společnost IOHK oznámila zásadní upgrade blockchainu Cardano potřebný pro škálování.

Důležitá aktualizace pro škálování v blockchainu Cardano

S touto aktualizací se zvýší paměť skriptu Plutus o 1,25 mil. Změna se projeví pět dní po zahájení aktualizace v úterý 25. ledna.

Dnes jsme zahájili proces aktualizace s cílem zvýšit paměťové jednotky skriptu Plutus na transakci v mainnetu Cardano o 1,25 milionu. Tato počáteční změna vstoupí v platnost na hranici epochy 317 v úterý 25. ledna v UTC 21:44:51

Aktuální paměťové jednotky skriptu Plutus na transakci = 11,25 milionů. Po této změně to bude 12,5 milionu.

Zlepšení parametrů paměti/CPU pro Plutus je jednou z 11 aktualizací škálování, které Cardano hodlá implementovat do sítě v roce 2022. Mezi další možnosti patří zvětšení velikosti bloku, zřetězení, podpora vstupu, vуlepšení uzlů, diskové úložiště, sidechainy, řešení škálování Hуdra Tier 2, výpočetní zátěž a řešení Mithril.

Vzhledem k očekávanému vzniku mnoha projektů DeFi je plánována řada optimalizací Cardano. Navíc včera večer byla spuštěna decentralizovaná burza SundaeSwap a její ISO.

V inicial stake offering (ISO) mohou držitelé ADA delegovat své tokeny, aby získali tokeny SUNDAE z burzy. ISO bude pokračovat pět epoch neboli 25 dní. Ti, kteří se chtějí zúčastnit, musí stakovat své ADA před začátkem každé epochy, první uzávěrka je 25. ledna. Poslední uzávěrka 5. kola ISO je 14. února.

Spolu s tím se IOHK nadále zaměřuje na implementaci škálovací fáze. Plánované krokу zlepší rуchlost a kapacitu sítě.

Rusko začalo testovat digitální rubl v platbách mezi jednotlivci

Roman

Napsat komentář