Dogecoin je nyní cennější než Twitter a Ford

3 min read

Tržní kapitalizace Dogecoinu (DOGE) je přes 54 miliard USD, což znamená, že jeho hodnota je vyšší než hodnota americké nadnárodní automobilky Ford Motor Company a giganta sociálních sítí, Twitteru.

Altcoin se v současné době nachází na pozici # 241 v žebříčku Asset Dash a dýchá na záda společnostem Vodafone a Honda.

Dogecoin předčil Twitter, Ford i Tether

Dogecoin, jehož hodnota je vyšší než u tradiční společnosti, jako je Ford, nebo jen o něco málo nižší, než u společnosti Vodafone, pokračuje v dlouhodobém paradoxu, kterému čelí tradiční investoři s kryptoměnami, které nemají žádnou fyzickou hodnotu.

V žebříčku kryptoměn se dostal na 5. místo a předčil tak Tether (247. pozice na Asset Dash), který má tržní kapitalizaci přes 52 milard.

Tržní kapitalizace mince je pozoruhodným úspěchem vzhledem k tomu, že byla vydána teprve před sedmi lety 6. prosince 2013, zatímco Twitter a Ford byly založeny v letech 2006 a 1903, růst Dogecoinu se zrychlil v roce 2021 poté, co osobnosti jako Elon Musk a renomovaný podnikatel Mark Cuban začali podporovat minci na sociálních médiích.

Dogecoin je nyní cennější než Twitter a Ford
zdroj: TradingView

Jak těžit TRON: Kompletní návod, predikce

The DogeFather

Silný růst Dogecoinu by mohl být spojen s Muskovým nadcházejícím vystoupením, které bude tento víkend 8. května. Musk bude hostem v pořadu Saturday Night Live. Zakladatel společnosti Tesla má o tuto minci zájem a byl dokonce popsán jako „DogeFather“. Saturday Night Live poskytne masivní platformu pro Muska a diváky, kteří by mohli očekávat boom v hodnotě mince, pokud se o ní Musk v pořadu zmíní.

Musk se obrátil na Twitter kvůli nápadům k nadcházejícímu vystoupení v pořadu. Jeden fanoušek se zeptal, zda zmíní svůj titul, a DogeFather odpověděl „Rozhodně.“ Někteří obchodníci se domnívají, že expozice by mohla vést k tomu, že DOGE naberou ještě větší dynamiku.

Kryptoměnu Dogecoin vytvořili Billy Markus a Jackson Palmer, kteří jsou oba softwarovými inženýry, když chtěli platební systém bez tradičních bankovních poplatků. Začalo to jako vtip, s využitím podoby memu „Doge“.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář