DC Comics uvádí Batman NFT kolekci. Varuje tvůrce, že nikdo jiný nemůže udělat totéž

4 min read

DC Comics, jedna z největších a nejstarších amerických komiksových společností, pečlivě sleduje odvětví NFT a uvádí vlastní sadu sběratelských předmětů.

Nedávné partnerství mezi DC Comics a Veve, startupem zaměřeným na vytváření sběratelských předmětů NFT, znamenalo začátek nové fáze strategie merchandisingu amerického komiksového studia. Společnost oznámila uvedení kolekce digitálních výtvorů týkajících se Batmana s černobílým schématem.

DC Comics: Černobílý Batman

Kolekce se skládá ze 4 různých designů. Každý design má omezený počet kopií, takže jejich hodnota se liší v závislosti na jejich vzácnosti. Nejdražší token – digitální postava Nightwin – stojí 89,99 dolarů a existuje 1 850 kopií.

Nightwin NFT
zdroj: veve

Prodej všech tokenů by měl generovat DC Comics těsně pod 1 milion dolarů – přesněji 996 304 dolarů – v příjmech. Na sekundárním trhu by se hodnota každého tokenu mohla hodně zvýšit, zejména s ohledem na současný humbuk kolem NFT.

Zájem DC Comics není ojedinělý. Svět digitálních sběratelských předmětů upoutává pozornost velkých společností. Již se osvědčila v obchodních modelech přijatých několika kluby UEFA. Digitální karty vyvinuté Sorare a dokonce i NBA s programem „Top Shot“. Podobně aukční síň Christie’s nedávno dražila nejdražší NFT v historii za 69,3 milionu dolarů.

Není divu, že DC Comics chce svůj kousek koláče, zejména s ohledem na to, že má exkluzivní obchodní práva na Batmana, dosud nejziskovějšího superhrdinu, se kterým již byly prodány některé NFT – se žádnými dolary do peněženky DC Comic.

Přestaňte tokenizovat Batmana!

Vypadá to, že DC Comics dochází trpělivost. Uniklý dopis ukazuje, jak společnost varovala svůj tvůrčí tým, že vlastní výhradní práva na všechny postavy publikované v rámci série DC Comics a že nemá náladu povolit jakoukoli publikaci nebo obchodní krok (ve formě NFT nebo jinak) bez jejich souhlasu.

„DC prozkoumává příležitosti pro vstup na trh distribuce a prodeje originálního digitálního umění DC s NFT, včetně nových artů vytvořených speciálně pro trh NFT, stejně jako originálního digitálního umění poskytovaného pro komiksové publikace DC.

Jelikož DC zkoumá komplexnost trhu NFT, pracujeme na rozumném a spravedlivém řešení pro všechny zúčastněné strany, včetně fanoušků a sběratelů. Vezměte prosím na vědomí, že nabídka prodeje jakéhokoli digitálního obrazu představujícího duševní vlastnictví DC s NFT nebo bez NFT poskytnuté pro publikace DC nebo poskytnuté mimo rámec smluvního vztahu s DC, není povolena. “

Zpráva se jeví jako kývnutí na spolupráci mezi bývalým komiksovým umělcem DC José Delbem a Trevorem Jonesem, který vytvořil kolekci NFT s Batmanovým tématem, která se na Makersplace prodala za 540,86 ETH, tedy více než 200 000 USD v té době. .

 The Protector, a Batman NFT
zdroj: marketplace

Delbo vydělal více než 1,95 milionu dolarů z prodeje NFT zobrazujících různé postavy DC Comics, což se studiu pravděpodobně vůbec nelíbí. Ačkoliv je to decentralizované, DC Comics pravděpodobně hledá jakýkoli právní prostředek k vymáhání svých práv, pokud se situace v blízké budoucnosti nezmění.

Koneckonců, v blockchainovém světě může token vlastnit kdokoli … ale pokud token představuje produkt DC Comics, v právním / jurisdikčním světě může mít studio jinou vizi.

Roman

Napsat komentář