Co jsou NFT hry a jak fungují?

9 min read

NFT jsou jedinečné digitální sběratelské předměty na blockchainu. Díky této vlastnosti se dají použít ve hrách jako reprezentace postav, spotřebního materiálu a dalších obchodovatelných předmětů.

NFT hry se ve světě Game-fi staly populárním způsobem výdělku. Své NFT ve hře můžete s modely „play-to-earn“ prodávat ostatním sběratelům a hráčům a dokonce získávat tokeny.

Při přesunu herních NFT se ujistěte, že jste je převedli do kompatibilní peněženky. Při odesílání NFT na tržiště NFT nebo jinému uživateli si také dávejte pozor na časté podvody. Nakonec si pečlivě přečtěte pravidla každé NFT hry, kterou hrajete, abyste zjistili, jaká je možnost ztráty.

NFT hry se nacházejí především na platformách Ethereum a Binance Smart Chain (BSC). Některé nabízejí bojový zážitek se sběratelskými postavami jako CryptoBlades a Axie Infinity, jiné využívají sběratelské karty jako Sorare.

Binance také nabízí Mystery boxy NFT, které dávají držitelům možnost vlastnit NFT různé vzácnosti. Tyto boxy jsou součástí sbírek, které jsou partnery NFT her.

Úvod

Od svých počátků v podobě horečky kolem CryptoKitties se NFT hry vyvinuly a začaly nabízet modely „play-to-earn“. Svět Game-Fi, jak se mu začalo říkat, propojuje svět financí a her a poskytuje hráčům možnost vydělávat si během hraní. Už se nemusíte spoléhat pouze na výhru, nález nebo chov vzácného sběratelského předmětu v hodnotě tisíců dolarů. Hráči si nyní kromě sběratelských zvířat mohou zvolit experimentování s více herními modely a různými tématy.

Co jsou NFT?

Nezaměnitelný token (NFT) je digitální kryptografický token v blockchainu, který představuje jedinečnou položku. NFT má mnoho způsobů použití. Může to být digitální aktivum ve hře, sběratelské kryptografické dílo nebo dokonce reálný objekt, například nemovitost. NFT vyřešily dlouhodobý problém při vytváření decentralizovaných digitálních sbírek a vlastnictví ve světě, kde funguje „kopírovat-vložit“.NFT je nezaměnitelný. Tato vlastnost znamená, že každý token je jedinečný a nemůže být nikdy vyměněn za jiný token. 1 BTC můžete vyměnit za jiný 1 BTC, který je stejný ve všech směrech. U NFT je to nemožné, a to ani v případě NFT umění vydaného v sérii s více verzemi. V tomto případě se metadata každého NFT budou lišit, stejně jako v případě číslovaných sérií výtisků.

Jak NFT hry fungují?

NFT hry se liší od prostého držení kryptografických sběratelských předmětů v peněžence. NFT hra používá NFT ve svých pravidlech, mechanismech a interakcích mezi hráči. Hra může například představovat vaši jedinečnou postavu nebo avatara jako NFT. Digitální předměty nalezené při hraní hry mohou být také NFT. Své NFT pak můžete swapovat nebo obchodovat s ostatními hráči za účelem zisku. Novější model „play-to-earn“ vám také umožňuje z NFT her generovat příjmy, o kterých si povíme více později.Jak tedy vzít NFT a technicky je implementovat do herního prostředí? Pro swap, vytváření a implementaci NFT ve hře vytvářejí vývojáři chytré kontrakty, které tvoří pravidla pro používané NFT. Chytré kontrakty jsou samospustitelné části kódu uložené v blockchainu.

Například hra CryptoKitties má menší počet hlavních kontraktů, které ji strukturují. Nejznámější je jejich kontrakt geneScience, který určuje náhodné mechanismy generující nové kočky. Vývojáři hry zpočátku její kód tajili. Zájemci si dokonce vytvořili nástroje pro analýzu pravděpodobnosti výskytu určitých znaků u koček. Díky těmto informacím mohli hráči optimalizovat své šance na vytvoření vzácného plemene, které má větší hodnotu.

Co jsou NFT hry s modelem „play-to-earn“?

NFT hry s modelem „play-to-earn“ dávají uživatelům možnost generovat příjem prostřednictvím hraní. Hráč je obvykle odměňován tokeny a příležitostně NFT, přičemž čím déle hraje, tím více získává. Získané tokeny jsou často potřebné jako součást procesu vytváření hry.

Metoda s tokeny je obvykle stabilnější, protože tokeny lze stabilně získávat hraním, zatímco dropy NFT jsou spíše náhodné. Model „play-to-earn“ je oblíbený zejména u uživatelů v zemích s nízkými příjmy jako alternativa nebo doplněk ke stálému příjmu nebo sociálnímu zabezpečení.Axie Infinity se stala jednou z nejznámějších her s modelem „play-to-earn“. Hra vyžaduje počáteční investici do nákupu tří Axies, nebo můžete získat bezplatné stipendium od jiného hráče. Jakmile máte startovní tým a začnete plnit úkoly a výzvy, můžete získat Small Love Potion (SLP), token ERC-20 obchodovatelný na burzách.

Chovatelé používají SLP k chovu nových Axies, čímž vytvářejí pro tuto položku ekonomiku. Axie Infinity se stala populární zejména na Filipínách, kde se mnoho uživatelů začalo živit jejím modelem „play-to-earn“. Mnoho hráčů vydělává 200 až 1 000 dolarů (USD) měsíčně a někteří i více v závislosti na tržní ceně a investovaném čase.

Co jsou NFT ve hře?

NFT ve hře nabízejí další způsob, jak si vydělávat hraním NFT her. Místo toho, abyste získávali zaměnitelné tokeny ERC-20 jako SLP v Axie Infinity nebo SKILLS v CryptoBlades, získáváte NFT, které představují sběratelské předměty. Tento herní mechanismus je tradičním způsobem generování příjmů v NFT hrách. Hodnota předmětů se liší v závislosti na jejich kosmetických prvcích, vzácnosti nebo užitečnosti ve hře.

CryptoKitties je jedním z příkladů hry, která se spoléhá pouze na sběratelství NFT ve hře. Bez prvku náhody není možné pokračovat ve hře a mít stálý příjem. Většina novějších NFT her nabízí kombinaci modelu „play-to-earn“ a NFT ve hře. 

Jak NFT hry vydělávají peníze?

Částka, kterou si můžete vydělat hraním NFT hry, závisí na mechanismu konkrétní hry a poptávce na trhu. Peníze, které vyděláte, budou pocházet od ostatních uživatelů, kteří si cení NFT nebo kryptoměn získaných ve hře. Své zboží budete muset zpeněžit prodejem na trhu, burze nebo v aukční síni. U NFT her je hodnota odvozena buď od sběratelské hodnoty NFT nebo tokenu, nebo od jejich užitečnosti ve hře. Tyto dva faktory rovněž vedou ke spekulacím.

Mohu hraním NFT her o peníze přijít?

Při hraní NFT her je možné peníze i prodělat. Přesná částka závisí na typu hry, kterou hrajete, jejím mechanismu a hodnotě NFT, se kterými pracujete. Ztráta peněz nemusí nutně znamenat, že vás někdo podvedl. Jelikož jsou NFT spekulativní a jejich hodnota závisí na tom, co na ně lidé vsadí, závisí vaše ztráty také na tržních silách. Stejně jako u jiných kryptoinvestic utrácejte jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.

Oblíbené NFT hry

K dispozici je široká škála NFT her, většina z nich je na BSC a Ethereu. Některé nabízejí tradičnější videoherní zážitky a jiné jsou závislé především na sběratelství NFT. 

Axie Infinity

Jak jsme již zmínili, hra Axie Infinity je založena na podobném modelu jako Pokémon se sběratelskými bytostmi a souboji. Axie Infinity je na blockchainu Etherea a poskytuje uživatelům potenciální příjem založený na obchodování se Small Love Potions (SLP), Axies a Axie Infinity Shards (AXS). SLP i AXS jsou k dispozici k obchodování na Binance.

Co jsou NFT hry a jak fungují?

Sorare

Sorare je fantasy fotbalová hra se sběratelskými fotbalisty ze skutečného života, se kterými lze obchodovat. Fotbalový tým o pěti hráčích vytvoříte buď pomocí bezplatných karet pro začínající hráče, nebo zakoupením tokenizovaných karet. Za každou vyhranou hru, vstřelený gól nebo další splněné úkoly můžete získávat body na vyšší úroveň.

Co jsou NFT hry a jak fungují?

Gods Unchained

Gods Unchained je obchodovatelná karetní hra NFT na Ethereu podobná Magic The Gathering nebo Hearthstone. Hráči si sestavují balíčky s různými schopnostmi a silou, aby mohli bojovat proti ostatním hráčům. Když vyhrajete, najdete ve hře předměty, které můžete použít nebo prodat. Pokud vyhráváte hodnocené hry, můžete začít získávat Flux, který vám umožní vyrábět mocné karty NFT. Poté si můžete vzít svůj zisk jejich prodejem nebo reinvestovat do nových karet a pokračovat v procesu.

Co jsou NFT hry a jak fungují?

zdroj

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Roman

Napsat komentář