Ceny Bitcoinu a Etherea poklesly kvůli Bidenovi

3 min read

V posledních několika dnech začala kolovat hypotéza ohledně poklesu cen Bitcoinu (BTC) a téměř všech kryptoměn. Například cena BTC za poslední týden ztratila více než 8 % a cena ETH ztratila 10 %.

Začátek poklesu ceny Bitcoinu

Dnem, kdy pokles u největší kryptoměny začal, byl 15. listopad a téměř ve stejný čas, který navíc odpovídá i otevření amerických burz po minulém víkendu.

Tyto indicie silně naznačují, že pokles byl vyvolán něčím, co má striktně co do činění s americkými trhy, a to natolik, že ve stejný den a ve stejnou dobu také dolarový index zahájil novou fázi růstu, která v rozmezí dvou dnů zaznamenala vůbec nejvyšší hodnoty za celý rok 2021.

Již druhý den, 16. listopadu, ageńtura Bloomberg spekulovala, že zmíněný pokles byl vyvolán novými požadavky na daňovou evidenci pro digitální měny, která jsou součástí amerického zákona o infrastruktuře, který prezident Joe Biden v pondělí podepsal.

Načasování sedí a skutečnost, že od pondělí cena primární kryptoměny v podstatě nedělala nic jiného, ​​než že se pohybovala kolem 60 000 dolarů, tuto hypotézu, založenou na americké regulační změně, která je nyní definitivní, ještě více podporuje.

Hlavním problémem je, že tento zákon rozšiřuje definici „brokera“ pro účely Internal Revenue Service (Americký daňový úřad). Nakonec prošel ve znění, podle kterého by mohly mít povinnost shromažďovat osobní údaje o uživatelích nejen kryptoměnové burzy a směnárny, ale i těžaři kryptoměn (PoW), validátoři (PoS), provozovatelé uzlů, vývojáři či tvůrci hardwarových a softwarových peněženek. Nová legislativa vyžaduje, aby všichni brokeři hlásili IRS všechny transakce nad 1 000 dolarů, včetně čísel sociálního zabezpečení uživatelů a povahy těchto transakcí.

K dnešnímu dni však stále není jasné, jaký by měl být správný výklad nové právní definice brokera, a to hlavně proto, že ve finanční řeči je broker zprostředkovatel, který za třetí osobu zpracovává investice nebo investiční transakce, a tato „historická“ definice by nezahrnovala těžaře nebo ty, kteří pasivně spravují kryptofondy svých uživatelů, jako jsou peněženky.

Obchodníci si dali pauzu

Jinými slovy, ačkoli návrh zákona schválil prezident Biden, stále existuje velká nejistota ohledně toho, jak se bude vztahovat na kryptosvět a zejména jaké změny uvalí na toto odvětví.

Zdá se, že v této fázi nejistoty si investoři a obchodníci vzali chvíli k zamyšlení a ceny hlavních kryptoměn, Bitcoinu a Etherea, se zastavily a snimy i téměř celý trh

Jak se tato situace bude vyvíjet se teprve uvidí.

Jak velká škoda bуla způsobena ekonomice emisemi předních centrálních bank?

Napsat komentář