Čas na nákup? Nelikvidní nabídka BTC vyskočila 3,2x

2 min read

Nová zpráva od Glassnode naznačuje, že většina nabídky BTC je v současnosti nelikvidní, bez ohledu na volatilitu trhu a medvědí výkon největší kryptoměny v posledních týdnech.

Nelikvidní nabídka BTC prudce stoupá

Analytická firma Glassnode informovala, že nelikvidní nabídka BTC tento týden vzrostla, podle ukazatele Illiquid Supply Shock Ratio (ISSR) vytvořeného Willem Clementem, současným hlavním analytikem společnosti Blockware Solutions. 

Illiquid Supply představuje coiny, které mají malou nebo žádnou historii transakcí a lze připsat dlouhodobým držitelům. Poměr nelikvidní nabídky BTC vyskočil na 3,2x, což je podle Glassnode více než nabídka Liquid a Highly Liquid dohromady.

Obrázek

Také bylo údajně během devíti dnů přesunuto z krypto burz asi 54 000 BTC, což se shoduje s klesající nabídkou Bitcoinu. 

Obrázek

Zvýšení nelikvidní nabídky znamená pokles likvidní nabídky; proto by k uspokojení poptávky mělo být k dispozici méně mincí. To lze považovat za potenciálně býčí indikaci pro Bitcoin; současný stav přední kryptoměny však nekoreluje. 

Menší poptávka po BTC

Zatímco cena může jít oběma směry, data ISSR potvrzují, že počet BTC dostupných k nákupu klesá, což pro kryptoměnu vytváří býčí obraz založený na ekonomice nedostatku. To však záleží pouze na tom, zda jsou lidé stále ochotnější nakupovat (poptávat). V tuto chvíli se zdá, že neexistuje žádná nová poptávka po Bitcoinu. 

Absence poptávky na trhu věrohodně vysvětluje, proč cena bitcoinu v současnosti nevykazuje žádnou korelaci s on-chain údaji.

Sběratel omylem prodal NFT v hodnotě 1 milionu dolarů za 1 cent

Roman

Napsat komentář