Sběratel omylem prodal NFT v hodnotě 1 milionu dolarů za 1 cent

2 min read

Pamatujete si EtherRocks – obyčejné jpegy kamenů, které se minulý rok staly neuvěřitelně cennými NFT? Sběratel se nedávno pokusil zpeněžit jeden z těchto sběratelských předmětů – ale omylem ho prodal za méně než cent.

Sběratel omylem přišel o NFT v hodnotě 1 milionu dolarů

Nešťastný majitel udělal chybu, kterou okamžitě zneužil bot, který sleduje nezaměnitelné tokeny za nižší cenu.

Sběratel NFT Dino Dealer na Twitteru odhalil , že omylem prodal svůj token sbírky Etherrock za 444 wei místo 444 ETH (1 milion dolarů). Wei je jedna kvintiliontina ETH, takže 444 wei má hodnotu méně než jeden cent, což nestačí ani na zaplacení transakčního poplatku v síti Ethereum.

Sběratel řekl, že token byl prodán za méně než sekundu. Jakmile se objednávka objevila na trhu, speciální bot, který sleduje ceny NFT, okamžitě provedl nákup.

SOLD! for.... 444... erm... WEI?

„Jaký jste měli týden?… Můj? Právě jsem chybně zalistoval @etherrock #44 za 444 wei místo 444 ETH. Bot ho zachytil ve stejném bloku a pokusil se otočit za 234 ETH. Jedním kliknutím zmizelo celé mé čisté jmění 1 milion dolarů. Existuje nějaká naděje?“

Poté požádal ty, kteří jej odřízli od jeho jmění, aby „prokázali milosrdenství“

Obchodníci a držitelé NFT používají speciální boty, kteří monitorují největší tržiště, jako je OpenSea nebo LooksRare, a hledají tokeny nabízené k prodeji za cenu hluboko pod tržní cenou.

Není to poprvé, co držitel NFT pokazil svůj vlastní prodej: v prosinci jeden držitel BAYC prodal svou opici za 3 dolary místo 300 000 dolarů. Vzhledem k tomu, že krypto transakce jsou peer-to-peer a nevratné, takové nehody je prakticky nemožné napravit.

Nejlepší platformy pro nákup Bitcoinu debetní nebo kreditní kartou

Roman

Napsat komentář