Názory odborníků – budoucnost Etherea: 20 000 dolarů v roce 2025 a jaká je nejlepší mince pro HODL

4 min read

Budoucnost Etherea vypadá velmi slibně. Podle některých nedávných předpovědí by cena druhé největší kryptoměny mohla do konce roku 2025 dosáhnout 20 000 USD.

Vyplývá to z prognostické zprávy společnosti Finder o vývoji cen kryptoměny, sestavené z panelu 35 specialistů na fintech, včetně generálního ředitele společnosti Coinmama Sagi Bakshi, hlavního ekonoma ConsenSys Lexa Sokolina a vedoucí lektorky z University of East London Iwy Salami.

Průměr předpovědí panelu identifikuje 4 512 dolarů jako číslo pro tento rok a 19 842 dolarů pro rok 2025. Cena ETH za necelé čtyři a půl měsíce do roku 2021 již vzrostla nad 4300 USD, takže pokud je tato předpověď pravdivá mezi dneškem a koncem roku, měla by cena ETH ve skutečnosti jít do strany.

Profesor University College v Dublinu Dr. Paul Ennis a zakladatel a generální ředitel YAP Global Samantha věří, že Ethereum by mohlo do konce roku 2021 dosáhnout dokonce 10 000 dolarů, přičemž věří, že tato kryptoměna je v tuto chvíli velmi podhodnocená.

Většina členů panelu Finderu navíc tvrdí, že ETH bude do roku 2022 nejobchodovanější digitální měnou ze všech, protože má více případů použití než Bitcoin a přitahuje institucionální investory stejně jako BTC. Jaké mají názory na to, zda nakupovat, prodávat nebo hodlovat ETH?

Názory odborníků - budoucnost Etherea: 20 000 dolarů v roce 2025 a jaká je nejlepší mince pro HODL
zdroj: Finder

Předpovědi a hypotézy o ceně a budoucnost Etherea

Zejména DeFi a NFT zvýšily míru přijetí ETH a podpořily jeho popularitu na trzích.

Jedním hlasem ze souboru odborníků je hlas vedoucího lektora Univerzity v Canbeře Johna Hawkinse, který tvrdí, že větší počet případů použití nemusí nutně zvýšit jeho hodnotu. Hawkins tvrdí, že i když má Ethereum více využití než BTC, bude pravděpodobně stále tažen Bitcoinem dolů.

Naproti tomu přednášející University of East London Dr. Iwa Salami předpovídá ETH na konci roku 2025 na 20 000 USD díky decentralizovaným financím, které buduje přístupnější a demokratizovanější, a budoucí vyvážené regulaci, která zvýší důvěryhodnost toto rostoucí odvětví.

Pokud by cena ETH dosáhla 20 000 dolarů, jeho tržní kapitalizace by překročila 2 biliony dolarů, což je dvojnásobek současné tržní kapitalizace Bitcoinu. Kdyby mělo dosáhnout 10 000 dolarů, mohlo by se to víceméně rovnat.

Sarah Bergstrand, provozní ředitel společnosti BitBull Capital, si naopak myslí, že by Ethereum mohlo do roku 2025 dosáhnout dokonce 100 000 dolarů, což je tržní kapitalizace více než 10 bilionů dolarů a to díky velkým aktualizacím, které budou vydány v síti Ethereum.

Převážná většina tázaných však také uvedla, že současná koncentrace vlastnictví ETH představuje hrozbu. Nedávné údaje naznačují, že velcí investoři ETH vlastní téměř 70% celkové nabídky. Navíc 62% věří, že Ethereum je již nějakým způsobem ohroženo jinými podobnými blockchainy.

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Nejlepší mince pro HODL

Pokud jde o další altcoiny na trhu, zeptali se také úřastníků, které 3 coiny z top 20 podle tržního kapitalizace jsou nejlepší ke krátkodobému HODLování. Jako nejlepší tipy pro toto kritérium se objevily Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) a Polkadot (DOT), přičemž přibližně jedna třetina účastníků diskuse uvedla tyto mince do svých top 3 k nákupu.

Názory odborníků - budoucnost Etherea: 20 000 dolarů v roce 2025 a jaká je nejlepší mince pro HODL

Z dlouhodobého hlediska se mezi nejoblíbenější mince dostaly Polkadot (DOT), UniSwap (UNI) a Solana (SOL). Zajímavé je, že zatímco žádný účastník si nemyslí, že Bitcoin Cash je dobrý tip pro krátkodobý nákup, 4% uvádí, že je to jeden z jejich oblíbených tipů pro dlouhodobý nákup.

Názory odborníků - budoucnost Etherea: 20 000 dolarů v roce 2025 a jaká je nejlepší mince pro HODL
Marketa Tesarkova

Napsat komentář