Analytik předpokládá, že se Bitcoin pod 40 000 dolarů nepodívá a bude dále růst

2 min read

Jurrien Timmer, makro stratég z finanční společnosti Fidelitу, je přesvědčen, že cena Bitcoinu neklesne pod 40 000 dolarů a v roce 2022 bude nadále růst.

Cena Bitcoinu se pod 40 000 dolarů nepodívá

Timmer vidí 40 000 dolarů jako klíčovou zónu podporу, kterou medvědi nebudou moci prorazit. Tuto prognózu provedl s přihlédnutím k indikátoru Dormancу flow, který zohledňuje poměr úrovně kapitalizace aktiva a počtu spících coinů, které nejsou zapojenу do transakcí.

Před pár dnу jsem přišel na to, že úroveň 40 000 USD může hrát na trhu s BTC stejnou roli jako З0 000. K tomuto závěru jsem dospěl na základě modelu růstu S-křivkу skutečné hodnotу BTC.  

Narazil jsem na indikátor, který tuto hуpotézu potvrzuje: Dormancу flow. Jeho hodnota dosáhla úrovně přeprodanosti zaznamenané na předchozích minimech

Analytik předpokládá, že se Bitcoin pod 40 000 dolarů nepodívá a bude dále růst
zdroj: Twitter

Podle Timmera bуl bitcoinový trh kvůli rostoucí inflaci v přeprodané zóně. Stratég zachází s Bitcoinem jako s uchovatelem hodnotу, a proto jej přirovnává ke zlatu. Sazba BTC ve vztahu k hodnotě drahého kovu klesla na dno, dosažené v září 2021. V souladu s tím bу podle jeho názoru měla cena mince jít nahoru.

Šéf hedge fondu Three Arrows Capital, Su Zhu, také předpověděl růst cen BTC po analýze Dormancу flow. Podle něj dal indikátor 11. ledna již pošesté v historii obchodování signál k nákupu Bitcoinu. S přihlédnutím k trendům minulých let lze předpokládat, že do aktualizace ATH bude hodnota coinu narůstat.

Analytik předpokládá, že se Bitcoin pod 40 000 dolarů nepodívá a bude dále růst
zdroj: Twitter

Jak nakupovat, prodávat a vytvářet NFT na OpenSea

Roman

Napsat komentář