Alfa verze Farsite odložena; bude přidána pilotní akademie

4 min read

Nedávno jsme informovali o nadcházejícím vydání alfa verze Farsite, původně plánované na 21. července. Tým Farsite se však rozhodl odložit vydání až na 7. července, aby mohli zahrnout důležité funkce, pilotní akademie. Pilotní akademie jsou v podstatě systémem pronájmu hvězdných lodí. Tento systém pronájmů spolu s dalšími plánovanými funkcemi učiní toto vydání prvním skutečným testem herní ekonomiky.

Výpůjční systémy ve hře za účelem získání bodů se rychle stávají novým standardem. Viděli jsme velmi úspěšné pronájmy v Axie Infinity, Splinterlands a nejnověji Riot Racers (abychom jmenovali alespoň některé). Farsite se připojí k seznamu a rozhodl se odložit spuštění alfa verze, aby byl jejich systém pronájmu, známý jako Pilot Academy, připraven ke spuštění ve stejnou dobu.

Farsite Pilotní Akademie

Farsite Pilot Academy banner

Akademii může otevřít každý, ale pokud nevlastníte žádné lodě, nemá to moc smysl. A přestože jsme nedostali žádné pohledy na rozhraní pro Pilotní akademie, obdrželi jsme několik podrobností o systému pronájmů na Discordu.

Majitel lodi dává loď k pronájmu. Pilot si pronajme loď na stanovenou dobu a vydá se těžit asteroidy. Na konci doby pronájmu mohou piloti buď automaticky prodat zdroje vytěžené z této lodi, z čehož majitel obdrží část výnosu, nebo si ponechat nerosty a zaplatit provizi svými vlastními kredity. Pravděpodobně bude vlastníkovi zasláno procento za jakékoli vytěžené nerosty prodané před ukončením pronájmu. Zdá se, že tento systém by byl z hlediska kódu složitý. Každá jednotka nerostu musí vědět, jak byla těžena. A pak, pokud byla těžena pomocí pronajaté lodi, použijte tyto informace ke zpětnému sledování a zjistěte, kdo byl vlastníkem pronájmu. Budu mít zájem to vidět v akci.

Bude také zajímavé sledovat, zda Akademie nakonec budou řídit spíše guildy, nebo jednotlivci. 

Co jiného očekávat v alfa verzi Farsite

Farsite vybavení lodí
nezapomeňte na svůj těžební laser

Kromě Pilotních Akademií přinese vydání alfa verze Farsite do hry několik dalších nových funkcí. Tím hlavním je samozřejmě schopnost najít a těžit asteroidy za zdroje. Pilotní akademie by jinak byly k ničemu! Ale počínaje 7. červencem se každý s lodí a těžařským laserem nebo extraktorem může vydat do hlubokého vesmíru hledat asteroidy bohaté na zdroje.

To je velký skok z toho, kde jsme nyní, protože v tuto chvíli mohou sklízet zdroje pouze vlastníci sektorů. Otevření zdrojů pro každého skutečně otřese trhy! Ale se všemi těmito dodatečnými zdroji je potřebujeme využít. A tak bude alfa zahrnovat také zařízení na stavbu lodí a prostředky k použití plánů k vytváření modulů a lodí!

Kromě toho hra zavádí poplatky za bránu. Cestování mezi hvězdnými systémy již není zdarma. Každý skok stojí kredity, které se platí předem. Spolu s poplatky za bránu bude nový plánovač tras. To umožňuje hráčům plánovat skoky potřebné pro přesun z jednoho systému do druhého, aby našli nejkratší a/nebo nejbezpečnější cestu.

A tak s těmito doplňky máme základy pro mnohem složitější ekonomiku. Máme těžbu zdrojů, máme továrny a loděnice k využití těchto zdrojů, máme herní trh pro nákup a prodej a my náklady na dopravu ve formě poplatků za bránu!

PvP, včetně ničení lodí a ztrát zdrojů, má být zahrnuto do beta verze.

Myria, vývojářsky přívětivá platforma

Marketa Tesarkova

Napsat komentář