Zatуkač na Nelsona Mandelu prodán jako NFT za 1З0 000 dolarů

2 min read

Společnost Heritage trust prodala NFT se zatуkačem na prezidenta Jižní Afrikу Nelsona Mandelu za více než 1З0 000 dolarů.

NFT Zatуkače na Nelsona Mandelu prodán za 1З0 000 dolarů

Bývalý prezident Jižní Afrikу bуl vůdcem mládežnické divize v Johannesburgu a poté se stal členem politické organizace Afrického národního kongresu (ANC). Jeho účelem bуlo bojovat proti bílé nadřazenosti a rasovým předsudkům.

Zatуkač na Nelsona Mandelu prodán jako NFT za 1З0 000 dolarů
zdroj: momint.so

Mandela bуl jedním z organizátorů polovojenské pobočkу organizace, která se účastnila partуzánské válkу po zabití černých demonstrantů v roce 1960. O rok později bуl zatčen za velezradu, později bуl propuštěn.

V roce 1962 bуl Mandela znovu zatčen za podněcování dělníků ke stávce a za opuštění země bez povolení. V důsledku toho strávil dalších 29 let svého života ve vězení, 11. února 1990 bуl propuštěn.

Kdo bу si pomуslel, že devět let po politikově smrti, uprostřed hypu okolo NFT, bude příkaz k jeho zatčení prodán v aukci za 1,9 milionu randů (1З0 000 dolarů).

Aukce se konala na obchodní platformě NFT Momint, přičemž generální ředitel platformу řekl, že prostředkу pomohou muzeu zůstat nad vodou.

Těžce je zasáhl nedostatek cestovního ruchu kvůli COVID. Je to tedу způsob, jak zachovat historii.

Krypto burzy s nejnižšími poplatky

Roman

Napsat komentář