Žádné známky medvědího trhu | on-chain analýza

3 min read

Dna už asi bylo dosaženo. Zhodnocení situace na trzích od Willyho Wu, který nevidí žádné známky medvědího trhu.

Makro struktura: žádné známky medvědího trhu

Přestože se cena poměrně výrazně zkorigovala ze svých maximálních hodnot za poslední měsíc, čistý příliv coinů do peněženek hodlerů zůstává v býčí oblasti. Graf níže ukazuje, že tento tok se v posledním měsíci poněkud zpomalil, ale zatím nedošlo k velkému výprodeji, který by signalizoval hlubší medvědí fázi.

Žádné známky medvědího trhu | on-chain analýza
Graf sleduje čistý příliv / odliv mincí v peněženkách hodlerů za 50 dní. 
Hodleři jsou zde definováni jako investoři s historickým poměrem akumulace ke spotřebě mincí alespoň 3:1.

Mezitím v grafu níže můžeme vidět, že dlouhodobí držitelé v posledním měsíci rozdělovali své coiny a vybírali zisky, ale jako celek jsou stále v oblasti vrcholné akumulace. Doposud byly medvědí trhy doprovázeny zbavováním se mincí uprostřed strachu panujícího na trhu. Strukturálně současná situace neodpovídá medvědímu trhu.

Žádné známky medvědího trhu | on-chain analýza
Long Term Holder Supply Shock je poměr mincí držených po dobu 5 měsíců (155 dní) nebo déle k počtu mincí držených po dobu kratší než toto období.

Cenový model Supply Shock, který měří, jak trh oceňoval BTC v předchozích obdobích, kdy byla poptávka na řetězci zhruba podobná, poskytuje „spravedlivý“ odhad těsně pod 60 000 dolary. Dnes se Bitcoin obchoduje se slevou na tuto hodnotu.

Žádné známky medvědího trhu | on-chain analýza

Krátké shrnutí:

  • Makrostruktura: nákupy hodlerů se v posledním měsíci v důsledku poklesu mírně zpomalily, ale stále jsou v oblasti vrcholné akumulace. Strukturálně jsme stále v býčí makro oblasti. Navzdory poklesu v zásadě struktura trhu nevykazuje žádné známky medvědího trendu.
  • Krátkodobě: Hodleři kupují dip. Coiny jsou vybírány z burz. Počet mincí držených hodlery roste a zotavuje se z nedávné slabosti. Náš cenový model Suppy Shock předpokládá, že BTC se v současné době obchoduje se slevou přes 6 tisíc dolarů.
  • Údaje o derivátech naznačují, že poptávka roste, zatímco skrytá býčí divergence signalizuje, že dna bylo pravděpodobně dosaženo.
  • Cenová očekávání: zotavení z minima s další konsolidací v prosinci.

Ženу začínají hrát v krуptoprůmуslu stále významnější roli

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář