Tržní kapitalizace dogecoinu (DOGE) přesáhla 50 miliard dolarů, což překonalo ING a Barclays

3 min read

Posledních 10 dní bylo ohledně dogecoinu (DOGE) velmi působivých, když vzrostl o více než 500% na nové historické maximum 0,45 USD. I po 15% korekci silný růst katapultoval tržní kapitalizaci dogecoinu nad zavedené finanční instituce jako ING, Barclays a Credit Agricole.

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Tržní kapitalizace dogecoinu překonala 50 milard dolarů

Kryptoměna se dostala výše díky několika příspěvkům na Twitteru od Elona Muska, generálního ředitele společností Tesla a SpaceX – a druhé nejbohatší žijící osoby. Musk není jediným miliardářským podnikatelem, který kryptoměnu podporuje. Bez ohledu na to, zda za nárůstem meteorických cen jsou nějaké zásadní skutečnosti, majitel Dallas Mavericks Mark Cuban také veřejně podporoval DOGE. Dallas Mavericks ho dokonce přijímá za prodej zboží.

DOGE komunita neustále usiluje o dosažení cíle 1 dolaru, mnozí myslí, že současná nabídka 129,6 miliard vzroste do pár let o 20%. 1 dolar na 1 DOGE by tedy vedl k tržní kapitalizaci ve výši 156 miliard dolarů, neboli dvakrát více, než nynější tržní kapitalizace Binance Coinu (BNB).

V současné době existuje 92 obchodovatelných aktiv, která překračují tržní kapitalizaci ve výši 156 miliard USD. Citigroup, Morgan Stanley, Unilever a Shell jsou společnosti s tržní kapitalizací ve výši 150 miliard USD a proto by byly pod Dogecoinem, pokud by nějakým způsobem dokázala jeho fanouškovská základna posunout svoji hodnotu nad 1 dolar.

Tržní kapitalizace dogecoinu (DOGE) přesáhla 50 miliard dolarů, což překonalo ING a Barclays
Aktiva s tržní kapitalizací 150 miliard USD nebo vyšší. Zdroj: Infinite Market Cap

Stojí za zmínku, že institucionální investoři mohou otevírat krátké pozice a vsadit na pokles cen těchto aktiv, zatímco dogecoinové futures nejsou k dispozici obchodníkům se sídlem v USA. Není zalistován ani na CME, ani na Bakktu, což znamená, že sázení proti DOGE není pro profesionální obchodníky volbou.

Jak se trhy budou vyvíjet, efektivita vzroste

Jak trh s kryptoměnami poroste, burzy zaměřené na instituce nabídnou deriváty altcoinů a vytvoří tak efektivnější trh. Porovnání tržní kapitalizace Dogecoinu s více zavedenými bankami mezitím poskytuje zkreslená čísla. I když někteří tvrdí, že k zabránění této neefektivnosti je zapotřebí nových předpisů. Je třeba si uvědomit, že akcie společnosti Gamestop vzrostly v lednu o více než 860%.

Přestože Gamestop nebyl schopen za posledních šest let generovat zisk, naprosté šílenství způsobené investicemi koordinovanými sociálními sítěmi posunulo jeho tržní kapitalizaci nad 24 miliard dolarů, což je více než kanadská národní banka.

Teoreticky by žádný inteligentní investor záměrně nezvolil Gamestop před bankou, která důsledně generuje více než 2 miliardy kanadských dolarů ročně na zisku. Neefektivnost trhu nicméně způsobí krátkodobé narušení. Podobně by investoři dogecoinu mohli vstoupit do historie tím, že dosáhnou 1 dolaru, ale je nepravděpodobné, že by tato hodnota platila.

Roman

Napsat komentář