NFT projekt Pudgy Penguins odhalil Web3 hru „Pudgy World“ běžící na zkSync Era

4 min read

Populární projekt NFT Pudgy Penguins odhalil nadcházející spuštění alfa verze Pudgy World,- Web3  běžící na 2. vrstvě blockchainu Ethereum zkSync Era.

Podle tiskové zprávy bude spuštěna v 1. čtvrtletí roku 2024. Díky tomu se Pudgy Penguins posouvá od nezaměnitelných tokenů (NFT) k „plně pohlcující zábavní a lifestylové značce.“

Hráči budou moci prozkoumat otevřený svět a přizpůsobit své jedinečné postavy tučňáků. Budou se účastnit cest řízených příběhem a vzájemně se ovlivňovat.

Tým stojící za projektem Pudgy Penguins uvedl:

„Spuštění Pudgy World vrhá společnost do hraní na Web3 jako vůbec první Web3 hry s digitálními a fyzickými sběratelskými předměty.“

Kromě toho tým představil dvě postavy jako první „hrdinské postavy“ Pudgy Penguins. Pudgy a Peaches budou hráče vést a řídit příběh hry.

 

Aby byla hra úspěšná, tým potřeboval správný blockchain. Musel být spolehlivý, snadno přístupný a stavěný na míru.

Senior viceprezident ve společnosti Matter Labs Michael Lee poznamenal, že Pudgy World využívá technologii ZK od zkSync k „odemknutí nových obchodních modelů a herních zážitků k transformačnímu posunu herního průmyslu k mobilním hrám.“

Není potřeba předchozí vlastnictví NFT Pudgy Penguins

Tým popisuje novou hru jako „pohlcující, digitální prostředí“ dostupné pro držitele NFT Pudgy Penguins, majitele Pudgy Toy a všechny „dobrodružné hráče“.

Podle oznámení nebudou hráči muset vlastnit NFT ani si kupovat hračku, aby mohli hrát alfa verzi Pudgy World. Držitelé však mohou získat určité výhody.

Každá hračka Pudgy Penguin je dodávána s QR kódem. Po naskenování umožní majiteli uplatnit jedinečné vlastnosti pro svou digitální postavu Forever Pudgy Penguin ve hře. Všechny hračky jsou propojeny se stávajícími kusy NFT, takže současní držitelé NFT obdrží licenční poplatky za každou odpovídající hračku.

Generální ředitel Pudgy Penguins Luca Netz řekl, že když si majitelé hrají se svými Pudgy Toys, nebudou muset mít žádné znalosti o technologii blockchain, na které je hra postavena. Toto dělá z Pudgy World alfa „masivní krok vpřed pro Web3 a sektor NFT.“

Při spuštění nebude mezi uživateli probíhat žádné obchodování. Hráči mohou získat výnosy pouze z původního prodeje. Později se však hráči budou moci podílet na herní ekonomice Pudgy World.

Podle Michaela Lee,

„Spuštění Pudgy World ve spolupráci se společností Walmart je pozoruhodným důkazem schopností našich společných vývojových týmů. Ať už jste zkušený sběratel NFT nebo se pouštíte do kryptoměn poprvé, Pudgy World si klade za cíl přivítat miliony hráčů na webu3, aby se bavili a také navazovali trvalá přátelství.“

Stojí za zmínku, že v září uvedla společnost Pudgy Penguins svou řadu hraček ve více než 2 000 obchodech Walmart po celých USA.

Roman

Napsat komentář