Jakou roli hrají NFT ve hrách?

2 min read

Nástup NFT v hraní vyvolal mezi hráči debaty. Protože prodej aktiv ve hře za peníze zrovna nezvýšil zábavnost hry. Monetizace her je také často kritizována. Ale NFT hrají důležitou roli v sektoru blockchainových her.

Proč se NFT používají při hraní her?

NFT se zásadně liší od kryptoměn, jako je Bitcoin, Ether a spol. Protože lze každou jednotku vyměnit za jinou jednotku stejné kryptoměny. Zde máme co do činění s důležitou vlastností měn: každá jednotka má stejnou hodnotu. Stručně řečeno: každý coin a token musí být v kryptoměnách zaměnitelný.

U NFT je tomu naopak: nejsou zaměnitelné. Každý token je vybaven jedinečnými vlastnostmi, takže je nemůžete jen tak libovolně zaměňovat. A proto jsou v blockchainovém hraní tak důležité.

Blockchainové hry: Proč jsou NFT důležité?

Skutečnost, že NFT nejsou zaměnitelné, jim dává mnoho využití při hraní her. Používají se například k reprezentaci jedinečných předmětů, zbraní nebo jiných předmětů ve hře. Avatary lze také mapovat jako NFT. Díky transparentnosti blockchainu můžete kdykoli a kdekoli prokázat, komu která položka patří.

Ale to není vše: Předměty lze také mnohem lépe obchodovat. Pokud se vám například podaří shromáždit zvláště vzácné nebo vzrušující předměty hraním hry, ve které budete vydělávat, můžete je se ziskem prodat – díky NFT.

Vzhledem k tomu, že jsou přenosné, nejsou vázány na ekosystémy každé hry. Spíše se s nimi dá obchodovat globálně.

Coinomi recenze 2023 – Inovativní kryptoměnová peněženka, která je na trhu od roku 2014

 

Roman

Napsat komentář