První hlasování o správě Splinterlands

4 min read

Splinterlands neztrácely čas uvedením svého nového systému řízení do praxe. Po zkušebním hlasování, aby se ujistil, že systém funguje a kolik se jich účastní, je tým Splinterlands připraven pokročit v prvním hlasování, které ovlivní hratelnost Splinterlands. Toto konkrétní hlasování zahrnuje přepracování toho, jak jsou rozdělovány odměny SPS, a již vyvolalo určitou kontroverzi!

DAO a řídicí systémy jsou již nějakou dobu žhavým tématem v blockchainovém hraní. Ale kromě několika výjimek, jako jsou Gray Boys a Uplift World, jsme neviděli, že by se odehrávalo mnoho skutečného řízení. Splinterlands se snaží tomuto trendu bránit a předkládají svůj první návrh hry od spuštění původního systému minulý týden.

Tento konkrétní návrh se zabývá distribucí odměn SPS v hodnocených bitvách. Stručně řečeno, návrh prosazuje přesunutí většiny odměn do vyšších úrovní. Místo jednoho velkého poolu tokenů SPS, které všichni sdílejí

První hlasování o správě Splinterlands
Aktuální stav hlasování

Návrh správy – rozdělení odměn podle ligy

A i když návrh v současné době prošel 85 % hlasů pro podporu, objevily se určité obavy, že tato změna jen přiměje bohaté zbohatnout. Dosažení diamantových a šampionských úrovní je již pay-to-play. V Diamantové lize dokonce nesmíte hrát, pokud vaše sbírka není vyšší než 250,00, což odpovídá hodnotě přibližně 6400 USD!

První hlasování o správě Splinterlands
Rozdělení odměny navržené v návrhu řízení

Tým Splinterlands řekl, že je ochoten v budoucnu čísla upravit, ale bude to vyžadovat další návrh a hlasování, aby se tato změna provedla?

Důvodem tohoto návrhu jsou boti na nižších úrovních. Zdá se, že je stále životaschopné vytvářet farmy botů s minimálním výběrem karet, kteří hrají na bronzové úrovni a získávají odměny SPS. Noví hráči nebudou mít sbírky, které by jim umožnily dosáhnout zlaté úrovně a výše. Místo toho budou hrát na bronzové pozici se zjednodušenou, zředěnou hrou (kvůli omezení úrovně a nedostatku speciálních pravidel bitvy),

A jistě chcete, aby tito hráči postoupili na vyšší úroveň a začali hrát ve vyšších ligách, ale pokud jsou jejich počáteční zkušenosti špatné, nezůstanou tu tak dlouho. Splinterlands již zaznamenal výrazný pokles aktivních hráčů a počtu odehraných bitev za posledních šest měsíců. Celý návrh si můžete přečíst v oficiálním příspěvku na blogu. Hlasování probíhá přímo ve hře na stránce správy SPS. Hlasování pro tento návrh se uzavírá 5. září.

Co je Splinterlands?

Splinterlands  je sběratelská karetní P2E hra, která běží na blockchainu Hive. Hra se hraje v prohlížeči. A díky cross-chain funkčnosti lze karty a tokeny obchodovat také na blockchainech Ethereum a Wax. Splinterlands má token řízení, nazvaný SPS .

Splinterlands je kříženec mezi budovací a auto-battler hrou. Hráči pomocí svých karet sestavují bojovou sestavu na základě pravidel zápasu. Poté, jakmile obě strany předloží své týmy, karty běží v režimu automatické bitvy, dokud nezůstane pouze jeden tým. Hráči získávají odměny za vyhrané zápasy a mohou také získat další odměny prostřednictvím denních úkolů, sezónních odměn a opakující se dvoutýdenní soutěže v žebříčku.

První hlasování o správě Splinterlands

Hráči kombinují karty a vylepšují je pro lepší statistiky a další schopnosti. Díky tomu jsou všechny karty deflační a postupem času jich existuje stále méně. Karty se dodávají v běžných verzích i vzácnějších zlatých verzích. Splinterlands má svoje vlastní herní tržiště a umožňuje nákup, prodej a dokonce i leasing karet!

Play-to-earn – je toto budoucnost her?

Marketa Tesarkova

Napsat komentář