Play-to-earn – je toto budoucnost her?

4 min read

Hraní pro zábavu ze hry. Miliony lidí po celém světě tráví hodiny hraním her všech žánrů pro zábavu a někdy i pro vychloubání. Zábava byla vždy hnací silou mnohamilionového herního průmyslu. Od začátku byla pro hráče hlavním motivem zábava – a ne nějaká finanční odměna.

Play-to-earn hry

Ale stejně jako většina aspektů digitálního života se i toto mění díky krypto boomu v poslední půlce dekády. Neustále se zvyšuje počet her typu play-to-earn nebo P2E her, které jsou vyvíjeny, aby držely krok s růstem blockchainového herního sektoru. Tyto hry nabízejí hráčům možnost vydělávat (více či méně) pasivní příjem a zároveň si užívat herního zážitku.

Existuje již několik příkladů P2E her s tisíci aktivními hráči, takže starší generace přemýšlí, jestli jim něco neuniklo, protože jsme hráli tisíce hodin zdarma. Jedním z nejlepších raných příkladů P2E ve světě blockchainu je předpovědní hra Crypto Challenge od Swissborgu. V předstihu k tehdy ještě nevydané aplikaci Swissborg požádoval členy své komunity, aby předpověděli kurz BTC do 24 hodin.

Hra podporovala rozvoj komunity tím, že odměňovala hráče za doporučení ostatních uživatelů a za přesné předpovědi. Úspěch hry s předpovědí ukázal, že platforma Swissborg dokázala přilákat značné množství fanoušků ještě předtím, než byla skutečná aplikace vůbec vydána.

Play-to-earn na Coinbase

Pokud používáte kryptoburzu Coinbase, možná už znáte princip play-to-earn. Myšlenka za tím je, že uživatelé jsou odměňováni tokeny, když se dozvědí o konkrétní kryptoměně. Koncept P2E v tomto kontextu posloužil mnoha uživatelům jako prostředek k tomu, aby udělali první kroky do kryptosvěta a zároveň se seznámili s tokeny, coiny a cenovými trendy. Play-to-earn hry dávají hráčům vlastnictví herních prostředků, které mohou vylepšovat aktivním hraním.

Svou účastí ve hře vytvářejí hráči hodnotu pro své kolegy a vývojáře. Digitální aktiva, která lze získat prostřednictvím hraní her, sahají od kryptoměn až po tokenizované herní zdroje. Tato skutečnost činí hry P2E zvláště kompatibilní s technologií blockchain.

Hraní se nyní stalo klíčovou součástí vývoje technologie Metaverse. Vzhledem k překrývání mezi herním a blockchainovým sektorem se dalo předvídat, že hraní bude v budoucnu důležitým aspektem. Hry NFT používají technologii blockchain k prokázání vlastnictví určitých aktiv ve hře. Pomocí umělého nedostatku lze digitální zboží zhodnotit.

Závěr

S rostoucí popularitou blockchainových her není těžké si představit budoucnost, kde primární motivací pro hraní bude finanční zisk. Rostoucí přijetí technologie blockchain v kombinaci s masivním herním průmyslem by mohlo přilákat mnoho uživatelů z obou oblastí, kteří chtějí využít potenciální trh. Hraní za účelem vydělávání peněz může být pro hráče také atraktivní, protože si mohli užívat hry jako doposud a zároveň získávat odměny. Za předpokladu, že hry budou kvalitně zpracovaná, a to i z hlediska hratelnosti, P2E by mohlo skončit být výhrou.

Kvůli sankcím proti Rusku Bitcoin zdraží na 1 milion dolarů

Roman

Napsat komentář