Píše se rok 2025: Zpráva od cestovatele v čase

10 min read

Tento článek se na redditu objevil 31. srpna 2013 a alespoň pár faktů již dokážeme ověřit. Mohou se vyplnit i některé další předpovědi z tohoto článku?

Píše se rok 2025

Píše se rok 2025 a posílám vám do minulosti naléhavou zprávu. Současný svět je velmi bezútěšné místo a někteří z vás mají i krev na rukou.

Pravděpodobně mi nevěříte, že přicházím z tohoto roku a já nemám žádný způsob, jak vám to dokázat, ale jsem opravdu tím, o kom tvrdím, že jsem. Nechci zbytečně ztrácet drahocenný čas, tak vám jenom popíšu a vysvětlím, co se stalo.

V průměru se každý rok hodnota Bitcoinu zdesetinásobila. Cena vystoupala z 0,1 dolaru v roce 2010 na 1 dolar v roce 2011, na 10 dolarů v roce 2012 a na 100 dolarů v roce 2013. Od této chvíle došlo k mírnému zpomalení růstu. Na 1000 dolarů v roce 2015, na 10 000 v roce 2017. Cena Bitcoinu se znásobovala již ne každý, ale každý druhý a poté čtvrtý rok. Až se dostala na 1 000 000 dolarů. Od této chvíle již neexistuje žádný správný způsob, jak lze vyjádřit tuto hodnotu v dolarech, protože dolar se již přestal používat žádná centrální banka jej nevydává. V dnešním světě existují jenom dvě hlavní formy bohatství: pozemky a kryptoměny.

Existuje jen něco málo přes 19 milionů Bitconů, které lze v současném světě použít. Celková světová populace čítá 8 miliard lidí. To by mělo znamenat, že průměrná osoba vlastní jen 0,003 Bitcoinu. Nicméně kvůli nerovnému rozdělení bohatství má průměrný člověk jen 0,001 Bitcoinu. Vše, co říkám, je pravda. Většina z vás, kteří tento vzkaz dnes čtete, je velmi bohatá. Já osobně žiji vedle jednoho otravného mladého muže, který se před dvěma lety přihlásil do svého starého účtu na Redditu. Onen muž zjistil, že v roce 2013, kdy byl ještě pubertální uhrovitý 16ti letý mladík, obdržel 0,01 Bitcoinu. Po tomto zjištění si okamžitě koupil letenku, opustil svůj dům a aniž by komukoli ze své rodiny něco řekl, odešel do Citadely.

Asi se ptáte: „Co je Citadela?“ Nuže, v době, kdy měl Bitcoin hodnotu 1000 dolarů, se pro lidi, kteří vlastnili větší množství Bitconů, objevila zcela nová nabídka služeb, jejichž cílem bylo ochránit nejen je, ale stejně tak i jejich bohatství. Začalo to drahými trezory, pak se přidali bodyguardi a dnes tito „earlies“ (námi používaný termín pro ty, kteří včas Bitcoin nakoupili), stejně jako bohatí, jejichž bohatství přežilo „přechod“, žijí v izolovaných bráněných místech nazývaných Citadely, kde většinu práce vykonávají roboti. Mnoho takových Citadel se rodí z opevnění používaného k ochraně míst, kde se nacházejí těžební stroje Bitcoinu. Společnost, která znáte jako ASICminer, je nyní známá jako město, kde pan Friedman vládne jako král.

V mém světě, který bude brzy i tvým světem, velká část národních vlád neexistuje. Je to proto, že Bitcoinové transakce jsou prováděny anonymně, a proto vlády nemají žádnou možnost, jak si vynutit zdanění svých občanů. To je jeden z hlavních důvodů stojících za úspěchem kryptoměny Bitcoin, která se ukázala být velmi efektivní metodou, jak lze skrýt své bohatství před vládou. Lidé, kteří se snažili své bohatství schovat ve „zločineckých zemích“ jako byly Lucembursko, Monako a Lichtenštejnsko, byli tajně sledováni bezpilotními drony a vlády tak stejně zjistily, kdo se kde snaží skrýt jaké bohatství. Pokud jde ale o Bitcoin, tak neexistovala žádná možnost, jak zabránit lidem ukrýt své peníze právě do něj.

Vlády se samozřejmě pokoušely zůstat ve hře a neztratit svůj vliv tím, že začaly Bitcoin nakupovat, což jen díky zvýšení ceny Bitcoinu celý problém zhoršilo. Pochopitelně se tyto nákupy vlády pokoušely provádět v tajnosti, ale „Snowdenové“ mé generace jsou ve skutečnosti chamtiví vládní zaměstnanci. Neodolali pokušení a převedli Bitcoiny na své soukromé účty a zmizeli do míst, kde vládne anarchie a nikdo se vás neptá, kde jste vzali své peníze.

Za hlavní čtyři instituce, které vlastní největší počet Bitcoinů, se považují tyto:

ASICminer – 50 000 Bitcoinů
IMF´s „mezinárodní měnový stabilizační fond“ – 70 000 Bitcoinů
Vláda Saúdské Arábie – 110 000 Bitcoinů
Severokorejská vláda – 180 000 Bitcoinů
Hospodářský růst dnes je záporný a činí zhruba -2 % ročně. Proč tomu tak je? Pokud vlastníte více než 0,01 Bitcoinu, je pravděpodobné, že s penězi nebudete dělat nic. Jelikož neexistuje žádná inflace, tak není ani žádná motivace k investování. Je to podobné jako v dobách středověku, kdy se také žádný významný hospodářský růst nekonal, neboť míra bohatství byla měřena ve zlatě. Stejně tak i nyní naše společnost nevykazuje žádný ekonomický růst, protože lidé vědí, že jim jejich 0,01 Bitcoinu bude stačit na celý život. Skutečnost, že stále vznikají nové verze Bitcoinu, zatím zabraňuje kolapsu celé světové ekonomiky a zhroucení světa, ale lidé se obávají, že pokles inflace, který nastane během příštího halvingu může zničit naši ekonomiku.

Co se stalo dvojčatům Winklevossovým? Ti byli mezi prvními, kdo zemřel. Poté, co se ukázaly v plné nahotě obrovské škody, které společnost utrpěla, jak houby po dešti začala vznikat nová teroristická hnutí. Ta se snažila pronásledovat a zavraždit všechny, o nichž bylo známo, že disponují větším množstvím Bitcoinů. V jejich hledáčku uvízli i ti, o kterých se všeobecně vědělo (či se pouze domnívali), že se nějakým způsobem podíleli na vývoji kryptoměn. Je smutnou ironií, že tato teroristická hnutí používají právě Bitcoin k anonymnímu financování svých špinavých operací.

Velká část lidí, kteří vlastní významnější množství Bitcoinu, se již více nestýká se svými rodinami a ztratila své přátele. Z důvodu bezpečnosti si totiž museli změnit svou identitu. Byli jsme také svědky několika sebevražd těch, kteří se nedokázali vyrovnat se svou vinou poté, co viděli, co se stalo bag-holderům. To je ten typ skeptických lidí, kteří stále věří, že dříve či později musí dojít ke kolapsu, a to i přes zvěsti, že centrální vlády kupují Bitcoin. Taktéž bylo mnoho lidí vzato jako rukojmí. Také panuje podezření, že až 25 procent nynějších „Bitcoinových zbohatlíků“ přišlo ke svému majetku díky mučení ostatních, aby tak získali hesla k jejich kryptopeněženkám.

Proč jsme se nevzdali Bitcoinu a nezačali používat jiný systém? Je jasné, že jsme se o to pokusili. Snažili jsme se přejít k jiné inflační kryptoměně, ale nikdo s IQ nad 70 nebyl ochoten udělat ten krok první a dobrovolně. Koneckonců, proč by někdo měl dobrovolně investovat spoustu peněz do měny, o které ví, že její hodnota bude stále klesat a on tak bude přicházet o stále větší kus svého bohatství? Takže věc, která byla pro celou společnost tak nebezpečná, byla také velice úspěšná. Bitcoin v lidech probudil pocit chamtivosti.

Z výsledku průzkumu, který byl prováděn ve státech Afriky, vyplývá, že asi 70 procent lidí věří, že Bitcoin je vynález samotného ďábla. Tady je důvod, proč tomu tak je. Jedná se o velmi citlivou otázku, která se dnes obecně označuje jako „tragédie“. Africká unie měla celkem dobrý a ambiciózní plán, jak pomoci svých občanům připravit se na příchod Bitcoinu. Vlády svým občanům zdarma poskytly mobilní telefony, které byly svázány s jejich vládní identitou (občanským průkazem). Tímto způsobem se vlády snažily postupně integrovat Bitcoin do svých ekonomik.

Všechno šlo dobře, až do již zmíněné „tragédie“. Jedna ze zločineckých organizacích, o které se domníváme, že pochází z Ruska, využila hardwarové chyby ve vládou vydaných mobilních telefonech. Odhaduje se, že během 48 hodin přišel celý africký kontinent o cca 60 % svého celkového bohatství. Následovalo období chaosu a občanských válek. To trvalo, až dokud si Saúdská Arábie a vláda Severní Koreje (dvě z největších světových velmocí díky jedinečné schopnosti autoritářského politického systému přizpůsobit se nové výzvě jménem Bitcoin), nerozdělili většinu afrických zemí mezi sebe. Místní afričtí obyvatelé to přijali s nadšením.

Možná se ptáte, jaký teď máme plán? Je nad slunce jasné, že současná situace je dlouhodobě neudržitelná a nemůže skončit jinak než jaderným holocaustem. Jsem součástí hnutí podzemního odporu, které se chystá zahájit koordinovaný útok vedený proti samotné infrastruktuře internetu. Máme k dispozici asi 20 jaderných ponorek, které se chystáme využít k přeřezání všech podvodních kabelů, jež spojují jednotlivé kontinenty. Poté, co bude tohoto cíle úspěšně dosaženo, zahájíme simultání jaderný útok na každou hustě osídlenou oblast světa. Věříme, že v následném chaosu bude lidmi zničeno co nejvíce počítačů a dosáhneme bodu, kdy Bitcoin ztratí všechen význam.

Dosažení tohoto cíle pravděpodobně sebou přinese i miliardy mrtvých lidí. To je cena, kterou jsme nuceni zaplatit, abychom se vyhnuli věčnému zotročování lidstva malou elitní skupinou vyovolených.

A to je také důvod, proč jsme vás kontaktovali.

Nemusí to takto skončit. Nemusíte sdílet náš osud. Nevím jak, ale musíte najít způsob, jak lze zničit tento bohem opuštěný projekt hned v jeho počátcích. Vím, že to je pro vás těžké. Věřili jste, že konáte dobrou věc a pomáháte světu odstranit kartelovou dohodu centrálního bankovnictví, která řídí všechny vaše ekonomiky.

Já jsem ale viděl, jak to skončí.

Roman

Napsat komentář