Pay-to-view dává oblíbeným uživatelům platformy pro sdílení obrázků a videí Relica větší šanci vydělat peníze

3 min read

Myslíte si, že máte vizuální obsah, za který by byli lidé ochotni zaplatit? Aplikace pro sdílení obrázků a videí Relica spustila funkci „pay-to-view“, která umožňuje tvůrcům a influencerům stanovit cenu pro followery za prohlížení jejich nahrávek.

Model pay-to-view platformy Relica

Pay-to-view je možné nastavit na úrovni účtu, což znamená, že všechny obrázky, které uživatel nahraje bez aktivované funkce, jsou (a zůstanou) zdarma pro kohokoli. Po aktivaci však budou obrázky neviditelné, dokud divák nezaplatí cenu stanovenou tvůrcem. Tuto cenu lze nastavit kdekoli od 0,01 USD do 100 USD.

Společnost Relica navrhla řadu možností, jak vydělat na placení za zhlédnutí, jako je umění a hudba, dárky a slevové kódy, návrhy na denní cvičení, rodinné recepty, exkluzivní „zákulisí“, speciální školení, herní tipy atd. stejně jako obvyklý design a fotografie. Tuto funkci můžete také použít k odeslání QR kódu odkazujícího na jiný obsah hostovaný jinde.

Spoluzakladatel společnosti Relica Daniel Street v rozhovoru uvedl, že průnik na trh mainstreamových influencerů je a vždy byl jedním z hlavních cílů společnosti.

„V současné době se zaměřujeme na to, abychom zajistili, že Relica bude vylepšena na určitou úroveň, a implementujeme řadu klíčových funkcí před tím, než se zaměříme na influencery prostřednictvím marketingových kampaní. V současné době je naším hlavním sociálním kanálem Twitter. V následujících měsících zintenzívníme naši marketingovou kampaň s dalšími sociálními kanály, protože začneme také spolupracovat s influencery. “

Ačkoli je aplikace v mnoha ohledech podobná Instagramu, ale neexistuje žádný způsob, jak by Instagrammeři mohli přímo zpeněžit obrázky, které tam zveřejňují. Někteří uživatelé Relica vzdělávají kolem 30–40 dolarů za obrázek – a to i bez funkce pay-to-view.

Uživatelé Relica v současné době vydělávají přibližně 0,02 USD za lajk, 0,08 USD za nového followera a 0,01 dolaru za komentář.

Relica možňuje uživatelům nastavit si vlastní cenu v závislosti na hodnotě jejich obsahu. Poté je na jejich fantazii, jak ji použít k vydělání více peněz.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář