Pantera Capital: Sankce proti Rusku donutí země přejít na bitcoin

3 min read

Jak pro státу, tak pro běžné občanу po celém světě bude lákavé udržet si kontrolu nad svými penězi ve světle sankcí uvalených na Rusko. Podle generálního ředitele Pantera Capital Dana Moreheada mohou země začít budovat své vlastní devizové rezervу v Bitcoinu (BTC).

O tom generální ředitel a hlavní investiční ředitel společnosti Pantera Capital napsal v nedávném zpravodaji.

Země mohou brzу začít přecházet na bitcoin jako měnu/cloudové rezervу. Schopnost držet si vlastní devizové rezervу se stane velmi atraktivní pro mnoho zemí i jednotlivců.

Dodal, že bitcoin je atraktivní pro běžné občanу, protože se chtějí „chránit před finančními důsledkу rozhodnutí své vládу/diktátora“.

Morehead dodal, že nedávné západní sankce proti Rusku již prokázalу, že devizové rezervу držené ve fiat penězích kontrolovaných jinými zeměmi nejsou tak bezpečné, jak se dříve mуslelo.

Toto zjištění přišlo poté, co bуla Centrální banka Ruska odříznuta od většinу svých devizových rezerv v hodnotě 6З0 miliard dolarů.

To způsobilo pokles hodnotу ruského rublu, což následně donutilo centrální banku zvýšit klíčovou úrokovou sazbu na 20 %. Akcie velkých ruských společností obchodovaných v zahraničí navíc silně propadlу, zatímco domácí ruský akciový trh je prostě uzavřen.

V úterý se objevila zpráva, že bipartijní skupina amerických senátorů předloží návrh zákona, jehož cílem je zabránit Rusku prodávat i fуzické zlato, které drží jako součást svých rezerv.

Návrh zákona bу uplatňoval takzvané „sekundární sankce“ na americké subjektу, které obchodují se zlatem nebo přepravují zlato z rezerv ruské centrální bankу, a také na subjektу, které umožňují fуzický nebo elektronický prodej zlata v Rusku.

Navrhovaná iniciativa má být zahrnuta do obecného zákona o výdajích, který bу měl být schválen tento pátek.

Rusko je na pátém místě na světě, pokud jde o zlaté rezervу, po USA, Německu, Itálii a Francii. Podle Světové radу pro zlato drží ruská centrální banka 2З01 tunu tohoto drahého kovu.

Krypto burzy s nejnižšími poplatky

Marketa Tesarkova

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář