Nejbohatší nájemníci Londýna platí nájem v bitcoinech

3 min read

Nejbohatší obyvatelé Londýna nyní platí své nájemné v kryptoměnách, a to v nejžádanějších lokalitách města. Knightsbridge Prime Property (KPP), společnost specializující se na pronájem a prodej luxusních nemovitostí v centru Londýna, dokončila transakci nájemného ve výši 45 000 liber týdně v bitcoinech. Společnost oznámila, že transakce byla uskutečněna ve spolupráci s platformou pro krypto platby Bitcashier.

Nejbohatší nájemníci Londýna platí nájem v bitcoinech

Použití kryptoměn v transakcích s nemovitostmi není novinkou. Několik velkých společností spravujících nemovitosti integrovalo do svého prodeje a pronájmu nemovitostí možnost platby kryptoměnami. Například kalifornská společnost Caruso Properties ve spolupráci s burzou Gemini nabídla svým nájemníkům možnost platby v bitcoinech. Podle LA Times společnost Caruso také investovala přibližně 1 % svých prostředků do bitcoinu.

Proto nedávná transakce KPP s bitcoinem za týdenní nájem v Herbert Crescent vyvolala velký zájem ve vysokopříjmové krypto komunitě.

„Náš nejnovější pronájem v Knightsbridge v hodnotě 45 000 liber týdně byl bezproblémově zpracován prostřednictvím Bitcashier a znamená novou éru pohodlí a bezpečnosti při transakcích s luxusními nemovitostmi,“ říká Nik Malygin, obchodní zástupce společnosti KPP.

Tento přístup rovněž zajišťuje sledovatelnost a zodpovědnost, což umožňuje kupujícím provádět vlastní prověření, uvádí se v oznámení. Kromě toho získávají prodejci u KPP přístup k širšímu okruhu potenciálních kupců, zejména těch s krypto aktivy po celém světě. Mohou se také vyhnout typickým překážkám spojeným s bankovními transakcemi, čímž dosáhnou významných úspor nákladů.

Kryptopopulace v UK

Pokud jde o krypto populaci ve Velké Británii, podle údajů od Finderu investovalo do kryptoměn 11 % Britů, tj. asi 5,6 milionu lidí, do roku 2024. Nicméně více než 70 % populace uvádí, že nemají v úmyslu kdy kryptoměny kupovat.

Většina investorů do kryptoměn ve Velké Británii je ve věku 18 až 44 let. Navíc se očekává, že obrat na britském trhu s kryptoměnami dosáhne do roku 2027 3 miliardy liber.

Finanční regulační úřad země, Financial Conduct Authority (FCA), vyjádřil k této třídě aktiv pozitivní postoj. V říjnu 2023 regulační orgán konečně zahrnul krypto aktiva do své regulace po intenzivních diskusích v předchozích měsících.

Roman

Napsat komentář