MetaMask varuje před novým phishing botem

3 min read

Poskytovatel krypto peněženky MetaMask upozornil své uživatele na nového phishing bota, který se pokouší ukrást jejich sedové fráze.

V tweetu zveřejněném v pondělí 3. května MetaMask varoval uživatele, že se bot pokouší nasměrovat uživatele na údajný portál „okamžité podpory (instant support)“, kde jsou vyzváni k zadání informací do formuláře Dokumentů Google.

MetaMask: kompletní návod

Varování Metamask před phishing botem

Formulář požaduje tajnou frázi pro obnovení, kterou lze použít k respawnu krypto peněženek uživatelů. MetaMask uvedl, že nemá podpůrný systém založený na dokumentech Google, a vyzval uživatele, aby hledali podporu pomocí možnosti „Získat pomoc (Get help)“ v samotné aplikaci MetaMask a vyhnuli se tak podvodům.

Image

MetaMask také vybízí uživatele, aby hlásili podvody vydávající se za peněženku a její služby. Upozorňuje na to, že zákazníci tak mohou učinit v aplikaci.

Image

Navzdory tomu, že MetaMask své uživatele před phishing botem varoval, zdá se, že někteří jeho uživatelé již byli podvedeni, přičemž jeden uživatel Twitteru odpověděl: „takže neexistuje způsob, jak získat zpět moje tokeny?“

Díky své popularitě je MetaMask jedním z hlavních cílů hackerů a podvodníků. Nedávno oznámil vývojář peněženky ConsenSys, že dosáhl rekordních pět milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Phishingové útoky jsou technika sociálního inženýrství používaná podvodníky, která láká uživatele k dokončení akce, která odhalí osobní údaje nebo podrobnosti účtu. V prosinci 2020 MetaMask podrobně popsal „útok na seed fráze“, kdy škodlivý web napodoboval web peněženky, kterou se uživatel pokouší nainstalovat. Falešný web generuje počáteční frázi, která podvodníkům umožňuje ovládat peněženku, jakmile je nainstalována.

Ke stažení vždy požívejte stránku metamask.io!!!

Nejen začínající uživatelé se mohou stát oběťmi phishingových podvodů, přičemž hacker oklamal zakladatele Nexus Mutual Hugha Karpa, aby na konci roku 2020 převedl zhruba 370 000 tokenů Nexus Mutual (NXM) v hodnotě 8 milionů dolarů do peněženky pod jejich kontrolou.

Uživatelé Ledgeru byli také zaplaveni pokusy o phishing, přičemž došlo k dvěma závažným narušením serverů společnosti, což mělo za následek únik osobních údajů, včetně e-mailových adres, telefonních čísel a dokonce i fyzických adres.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *