Je opravdu ideální kupovat „popcorn“ za BTC?

3 min read

Nyní je stále více společností, které nabízejí Bitcoin jako možnost digitálních plateb. Generální ředitel AMC Entertainment Adam Aron nedávno na Twitteru prozradil, že Bitcoin bude oficiálně jednou z platebních metod na platformě.

Ne všichni jsou však přesvědčeni, jednou z nich je Jill Gunter ze Slow Ventures. V nedávném rozhovoru pro CNBC uvedla,

„Myslím si, že Bitcoin ve skutečnosti není tak vhodný, alespoň ne dnes, když jdeme ven a kupujeme si popcorn.“

Podle výkonné ředitelky existují „jiné kryptoměny, které jsou pro to vhodnější“. Zdá se, že Chris Flowers z J.C. Flowers také zastává názor, že Bitcoin jako platební měna je „příliš pomalý a příliš drahý“. Nedávno řekl:

„Bitcoin je opravdu k smíchu jako seriózní alternativní platební metoda.“

Jen minulý týden se Bitcoin pohyboval kolem svého rekordního maxima 69 000 dolarů na pozadí vysokých čísel o inflaci. JP Morgan také v minulosti spojoval růst ceny Bitcoinu s oživením obav z inflace.

Nicméně se také mluví o tom, že technologický gigant Apple by se v budoucnu nemusel vyhýbat přijetí těchto digitálních platebních metod. Zejména ve světle pozitivního výhledu generálního ředitele Tima Cooka na digitální aktiva jako součást „diverzifikovaného portfolia“.

To nyní vyvolává otázku, zda je platforma elektronického obchodu Amazon ochotna být další v řadě? Nedávno otevřela své brány Bitcoinu La Haus, realitní aplikace podporovaná Bezosem. Nyní je jasné, že více služeb chce zahrnovat to, co se stává velmi oblíbeným prostředkem směny.

Samozřejmě, že ne každý s tímto nápadem souhlasí. Podle ekonoma Petera Schiffa například „pokud Bitcoin nezemře přirozenými příčinami, zlato ho nakonec zabije“. Jeho názory jsou v rozporu s mnoha, kteří věří, že Bitcoin je lepším zajištěním než zlato. Včetně Michaela Saylora z MicroStrategy, který se domnívá, že Bitcoin ve skutečnosti „zabíjí zlato“.

Co se týče plateb, co jde proti Bitcoinu?

Ken Griffin, miliardář a CEO Citadel, na summitu minulý týden předpověděl, že „koncepce založené na Ethereu v příští generaci kryptoměn nahradí ty založené na Bitcoinu“. Proč? Jednoduše kvůli „vyšší rychlosti transakcí, nižším nákladům na transakci“.

„Bitcoin je neuvěřitelně drahý na správu plateb.“

Nesmíme zapomenout na volatilitu, která přichází s touto třídou aktiv.

Jak velká škoda bуla způsobena ekonomice emisemi předních centrálních bank?

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář