Jak vytvořit meme coin v roce 2024 – průvodce pro začátečníky

7 min read

Meme coiny momentálně zaplavily sektor kryptoměn a zažívají opravdový hype.

Meme coiny byly původně vytvořeny jako vtip, ale zdá se, že jsou zdrojem vysokých výnosů. Pokud vás zajímá, proč existuje tolik meme coinů, je to proto, že se dají docela snadno vytvořit. Pokud byste si chtěli vytvořit svůj vlastní, měli byste také pokračovat ve čtení.

V tomto článku vám ukážeme, jak si můžete velmi snadno vytvořit meme coin.

Než začneme s procesem tvorby, dovolte mi vysvětlit, co meme coiny jsou a proč je lidé tak rádi tvoří.

Co je to meme coin?

Meme coin je kryptoměna, která je založena na populárním memu a nemá vlastní hodnotu nebo případ použití. Obvykle je pro token vytvořen také pool likvidity, aby se zvýšila jeho hodnota.

Celá myšlenka meme coinu je možnost vydělávat peníze z již existujícího memu. Mem je obrázek nebo video, které se široce šíří na internetu, aby vytvořilo smysl pro humor.

Jak vytvořit meme coin

Jak již bylo řečeno, vytvoření meme coin není těžké. Pokud chcete vytvořit svůj vlastní, postupujte podle níže uvedeného postupu.

1. Vyberte značku – branding

To odkazuje na preferovaný název a logo vašeho tokenu, které jste vytvořili z memu, který vás inspiroval. Vězte, že to může být cokoliv, co se vám líbí.

Příklady jsou PEPE, Spongebob, DogeMoon, Pugcoin, Shinucoin, TikyTat, HogeClassic, SafeHoge a tak dále.

Pro logo si můžete stáhnout vhodné logo z obrázků Google nebo si ho navrhnete sami. Případně si můžete zaplatit profesionála, který vám ho navrhne.

2. Spusťte webovou stránku pro svůj token

Po výběru názvu značky a loga by další věcí mělo být navrhnout webovou stránku pro váš meme coin. Lidé budou potřebovat specializovanou webovou stránku, která vysvětlí vše o vašem tokenu.

Pokud je to možné, navrhněte si ji sami, měli byste vytvořit vlastní design, který souvisí s příběhem za vaším tokenem. Nezapoměňte přidat whitepaper. U meme coinu nemusí být dlouhý, stačí jedna stránka, včetně roadmapy, jako na obrázku níže.

Jak vytvořit meme coin v roce [current_date format=Y] - průvodce pro začátečníky

3. Vytvořte meme coin

V této fázi musíte napsat kód smart kontraktu pro svůj token a nasadit jej na kompatibilní blockchain. Kvůli jednoduchosti tohoto tutoriálu použijeme k vytvoření vašeho meme coinu blockchain Ethereum.

Než začnete podle jednoduchých kroků níže vytvářet meme token podle svého výběru, ujistěte se, že na svůj účet vkládáte dostatek ETH.

Kolik stojí vytvoření tokenu bep20?

Nejzákladnější token ERC-20 stojí 10 EUR při jeho vytvoření pomocí Token Tool.

Jakmile nastavíte svou peněženku na určenou síť, ujistěte se, že máte v peněžence dostatek mincí ETH. Protože v ETH musíte platit síťové a transakční poplatky, transakce proběhne pouze v případě, že máte k dispozici dostatek finančních prostředků. 

Konečná cena se může dostat ke 200 USD v závislosti na vašich požadavcích.

Připojte Peněženku k Token Tool

Nejprve otevřete tokentool.bitbond.com a připojte svou peněženku k Token Tool kliknutím na tlačítko „Connect Wallet“ vpravo nahoře. Zobrazí se vyskakovací okno s několika podporovanými možnostmi peněženky. Vyberte si peněženku dle vlastního výběru.

Jak vytvořit meme coin v roce [current_date format=Y] - průvodce pro začátečníky

Vyberte Token Standard a Síť

Vyberte z nabídky Token Tool „ Create TokenChcete-li nasadit svůj token v síti Ethereum, vyberte ji v řídicím panelu a ve své peněžence. Pokud používáte MetaMask, Ethereum je v základním nastavení.

Jak vytvořit meme coin v roce [current_date format=Y] - průvodce pro začátečníky

Vezměte prosím na vědomí, že vaše peněženka i Token Tool musí být připojeny k síti BNB, jinak se objeví varovná zpráva, která vám připomene, že vybraná síť neodpovídá síti z vaší peněženky. 

Zadejte vlastnosti vašeho tokenu a vytvořte token

Nyní musíte zadat základní a doplňkové funkce svých tokenů. Po zkontrolování informací, které jste vyplnili, klikněte na „Create token“ a nasaďte svůj token do blockchainu. Jakmile odsouhlasíte smluvní podmínky Token Tool a potvrdíte transakci, váš token bude automaticky vytvořen a převeden do vaší peněženky. 

Jak vytvořit meme coin v roce [current_date format=Y] - průvodce pro začátečníky

Objeví se vyskakovací okno s vaším ID smlouvy o propojení průzkumníka bloků, jak je znázorněno na obrázku níže; najdete také tlačítko „Add to MetaMask“ pro snadné přidání tokenů, aby se zobrazily ve vaší peněžence.

Jak vytvořit meme coin v roce [current_date format=Y] - průvodce pro začátečníky

Jakmile je úspěšně vytvořen, uvidíte vyskakovací okno, které obsahuje adresu tokenu, kterou můžete použít ke kontrole v průzkumníku bloků. Adresu můžete zkopírovat a přejít na kartu BSCScan ve vašem prohlížeči.

Vytvořte pool likvidity

Chcete-li, aby lidé investovali do vašeho tokenu jeho zakoupením, budete muset pro meme coin vytvořit pool likvidity a zalistovat jej. Jedním z nejlepších AMM k použití je UniSwap. Pomůže to zvýšit ocenění vašeho aktiva a dokonce ho zpopularizovat.

Detailního průvodce naleznete ZDE.

Propagujte meme coin nebo se svezte na vlně úspěchu

Chcete-li vytvořit povědomí o svém meme coinu, budete muset vynaložit úsilí na propagaci online, aby si jej lidé začali kupovat.

Přesvědčte své publikum, že jste skuteční a že váš token stojí za jejich peníze. Můžete začít se skupinami a kanály na sociálních sítích, ale aby to bylo rychlejší, musíte za reklamy platit.

Vytvořte vyhrazenou skupinu na Telegramu a kanál pro token, protože to je nejoblíbenější platforma sociálních sítí pro většinu investorů.

Druhá možnost, je svézt se na vlně úspěchu určitého coinu. Vezmeme si příklad Spongebob. Vy vytvoříte například Spongebob Inu s téměř totožným obrázkem, zaplatíte levnější blogy pro váš guest post, můžete psát na blogovací platformy zdarma, zapojte se do diskuzí apod.

Tato možnost může přinést své ovoce, pokud budete velmi pečlivě sledovat trendy a stejně rychle reagovat a proces tvorby uspíšíte na nejkratší možnou dobu. Viděli jsme v minulosti již několikrát, jak podobné tokeny vytvořili krátkodobou pumpu, poté vždy záleží na tvůrci, kam se bude projekt ubírat.

Závěr

Těžko říct, zda budou meme coiny v budoucnu stabilním zdrojem příjmů. Tyto kryptotokeny zvyšují hodnotu podle toho, jak jsou populární, a ne proto, že jsou užitečné. Pokud má být hodnota tokenu udržována nad vodou, pak musíte vytvořit komunitu, která udrží hype.

Koncept meme coinu je jednodušší a zábavnější než Bitcoin a Ethereum. Odborníci na kryptoměny se domnívají, že humbuk kolem různých meme coinů není finanční, ale společenský jev. Co se týče meme coinů, je vhodné řídit se zlatým pravidlem investování, kterým je investovat pouze to, co si můžete dovolit ztratit.

Roman

Napsat komentář